Dyrektor Facebooka na Europę usprawiedliwia cenzurowanie Korwina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dyrektor Facebooka na Europę Centralną, Angie Gifford usprawiedliwiła cenzurę Janusza Korwin-Mikke na swoim portalu. Powodem do usunięcia konta jednego z liderów Konfederacji miało być naruszenie tzw. standardów społeczności i regulaminu.

W połowie listopada prezes partii KORWiN został zablokowany na portalu Facebook. Konto Janusza Korwin-Mikke usunięto z powodów naruszenia regulaminu. Sam poseł Konfederacji podszedł do sprawy obojętnie, aby pod koniec miesiąca utworzyć kanał na YouTube, gdzie zaczął zamieszczać swoje wypowiedzi.

Zobacz także: Książeczka szczepień pod skórą? Gates rozpoczął testy

W wywiadzie dla portalu “money.pl” Dyrektor Facebooka na Europę Centralną wytłumaczyła, dlaczego usunięto konto jednego z liderów Konfederacji i aktywnego posła polskiego Sejmu.

“Mamy absolutnie zerową tolerancję dla szkodliwych treści na Facebooku. Oczywiście, z punktu widzenia naszych platform ważne jest, aby użytkownicy mogli korzystać z wolności słowa. Z drugiej strony, chcemy mieć pewność, że osoby korzystające z Facebooka czują się bezpiecznie, a więc musimy zachować równowagę pomiędzy tymi dwiema wartościami i wiele kryteriów ma tutaj znaczenie” – stwierdziła Angie Gifford.

Dyrektor ceni bardziej regulamin od krajowego prawa?

W dość enigmatyczny sposób podawała ona przykłady funkcjonowania portalu w innych krajach Europy oraz postrzegania tego samego materiału w różnych społecznościach. Uważa ona, że każdy kraj toleruje treści o różnym poziomie kontrowersji.

Dyrektor Angie Grifford uznała, że Facebook nie może dalej tolerować treści nadsyłanych przez Janusza Korwin-Mikke – “Jednak w tym konkretnym przypadku mówimy wprost o nagminnym publikowaniu treści, które stanowią naruszenie standardów społeczności. Musimy ich przestrzegać, dlatego konieczna była nasza reakcja i usunięcie tego, co narusza te zasady. Nie mogliśmy postąpić inaczej” – podsumowała.

W kontrze do wypowiedzi ważnego pracownika Facebooka wypowiedział się jeden z kolegów partyjnych Korwin-Mikke – “Facebook usunął nienawistnika. Od wielu lat Stanisław Michalkiewicz wspominał czym grozi forsowanie pojęcia “mowa nienawiści” – ‘Nie da się wyeliminować nienawiści bez eliminacji nienawistników, ideologia nie unosi się w powietrzu, ma swoich nosicieli’-“ – napisał Kacper Pecka.

money.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY