Ziobro chce delegalizacji Komunistycznej Partii Polski. Jest wniosek do TK

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zdelegalizowanie Komunistycznej Partii Polski. W jego opinii KPP “odwołuje się w swoim programie i praktykach do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu, co jest niezgodne z Konstytucją RP”.

Na taki krok Ziobro zdecydował się po analizie przeprowadzonej przez Prokuraturę Krajową. Wykazała ona, że „członkowie Komunistycznej Partii Polski kwestionują demokratyczny porządek Polski”, a cele KPP są „tożsame z celami innych partii komunistycznych sprawujących totalitarną władzę w państwach komunistycznych XX wieku”. Jak wynika z ustaleń Prokuratury Krajowej, członkowie KPP „wprost nawołują do przeprowadzenia rewolucji na wzór Rewolucji Październikowej w Rosji, po której władzę przejęli bolszewicy. Celem ma być nie tylko przejęcie władzy, ale także nacjonalizacja i kolektywizacja dokonane pod przymusem”.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry „stawianie sobie za cel wprowadzenia ustroju komunistycznego w Rzeczypospolitej Polskiej, którego wzorem jest sowiecka Rosja, stanowi odwoływanie się do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu”. KPP również gloryfikuje ustrój sowiecki, łącznie z takimi zbrodniarzami, jak Stalin i Dzierżyński.

Zobacz także: Katastrofa ekologiczna na Bałtyku? Ministerstwo ignoruje problem

O wystąpienie z wnioskiem o delegalizację Komunistycznej Partii Polski od lat apelowało wiele środowisk patriotycznych. Już ponad trzy i pół roku temu dr Jerzy Bukowski wyrażał zdziwienie faktem, że nadal może ona legalnie istnieć. Przypominał także, że Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie dwukrotnie zwracało się o delegalizację KPP do Zbigniewa Ziobry. Apele, wnioski, pisma do prokuratury słał też wielokrotnie prawicowy działacz Piotr Strzembosz. Z nieznanych przyczyn jednak te apele dotychczas pozostawały bez rezultatu.

nczas.com, naszdziennik.pl, twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY