Rząd wprowadzi segregację Polaków? Brak maseczek dla zaszczepionych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Pixabay

W poniedziałek rząd przedstawić ma nowe koncepcje walki z koronawirusem. Według kuluarowych doniesień prasowych polskie władze wzorem innych rządów mają zastosować podwójne standardy prawne wobec swoich obywateli. Opracowywane są ulgi w kwestii zachowywania restrykcji przez zaszczepione osoby.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał pierwsze informacje na temat analizowanych wariantów dalszej walki z epidemią koronawirusa. Wówczas to zapowiedział, że jego resort wraz z rządem pracują nad benefitami dla zaszczepionych obywateli.

“Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty. Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania” – powiedział.

Zobacz także: Dworczyk: Zaszczepieni na koronawirusa będą mieli przywileje

Rząd walczy i segreguje obywateli

Polski rząd bierze przykład z innych krajów, gdzie również są prowadzone wewnętrzne dyskusje nad segregacją ludzi. Według doniesień “Wirtualnej Polski” osoby zaszczepione na COVID-19 nie będą musiały nosić maseczek. Jednak przed mandatem chronić ma specjalne zaświadczenie lekarskie o przebytym procesie szczepienia. Takowe będzie należało wręczyć przedstawicielowi policji w celu potwierdzenia.

Szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaznaczył, że rząd nie zamierza tworzyć punktów szczepień w aptekach. W tym celu zostaną wydzielone placówki medyczne.

“Kierując się bezpieczeństwem pacjenta przyjęliśmy kryterium, że to lekarze będą szczepić pacjentów, a w dalszej kolejności pracownicy służby zdrowia” – zapowiedział Michał Dworczyk.

Szczepienia najprawdopodobniej zaczną się na przełomie stycznia i lutego. Informacje o terminie Polacy dostaną telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości SMS. Polska kupi ponad 45 mln dawek szczepionki.

Przypomnijmy jednak, że żadna z opracowanych do tej pory szczepionek nie działa przy pojedynczej dawce. Zakupiona przez Polskę szczepionka ma zostać podana w dwóch dawkach.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY