Policja przerwała orgię seksualną. Wśród zatrzymanych europoseł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Budynek Parlamentu Europejskiego.

Budynek Parlamentu Europejskiego. / Fot. Pixabay

W ostatni weekend belgijska policja wkroczyła do baru przy rue des Pierres w centrum Brukseli. Odkryła tam orgię seksualną. Na miejscu był także alkohol i narkotyki. Jeden z uczestników próbował uciec po rynnie. Jak się okazało, to europoseł.

Jak informują belgijskie media, orgia odbywała się w nocy z piątku na sobotę na pierwszym piętrze budynku, nad kawiarnią w centrum Brukseli. Na 25 obecnych osób, głównie mężczyzn, nałożono grzywny za łamanie zasad sanitarnych w czasie epidemii koronawirusa. Ostatecznie jednak uchyliła je prokuratura.

Wśród uczestników imprezy było kilku dyplomatów i poseł do Parlamentu Europejskiego. Ten ostatni według belgijskich mediów próbował uciec przez rynnę dachową, ale policji udało się go zatrzymać. Polityk podczas próby brawurowej ucieczki miał też się przypadkowo zranić. Funkcjonariusze znaleźli również na miejscu narkotyki. Policjanci nie mieli daleko, bo całe zdarzenie odbywało się niedaleko komisariatu.

Zobacz także: Jurek o rezolucji PE wobec Polski: To zamach na traktaty UE

Według informacji belgijskich mediów, po zatrzymaniu europoseł oznajmił funkcjonariuszom, że ma immunitet parlamentarny. W sprawie miało także interweniować ministerstwo spraw zagranicznych.

Belgijskie media nie podają nazwiska zamieszanego w orgię seksualną eurodeputowanego. Stwierdzają jedynie, że to jeden z założycieli węgierskiego Fideszu. W latach 1994-2002 był liderem partii w parlamencie węgierskim. Następnie przeniósł się do Parlamentu Europejskiego. W zeszłą niedzielę zrezygnował z mandatu poselskiego.

Węgierski portal Telex.hu poinformował, że tym politykiem jest József Szájer, przewodniczący delegacji Fideszu do Parlamentu Europejskiego. Informację o rezygnacji Szájera podaje także euroactiv.pl, stwierdzając, że była “nagła” i nastąpiła po „długiej refleksji”.

7sur7.be, hln.be, telex.hu, euroactiv.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY