Lempart z problemami? Kolejne zawiadomienie do prokuratury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strajk Kobiet.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Prezes UPR, były poseł dr Bartosz Józwiak złożył do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Martę Lempart, liderkę „Strajku Kobiet”. Chodzi o umyślne nawoływanie do popełnienia przestępstwa.

To nie pierwsze problemy proaborcyjnej organizacji. Jak już informowaliśmy, wcześniej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez “Strajk Kobiet” złożył Instytut Ordo Iuris. Chodzi o umieszczenie w mediach społecznościowych grafiki nawołującej do palenia kościołów.

Lider UPR zarzucił Marcie Lempart “narażenie na zagrożenie epidemiologiczne, szerzenie się COVID-19 przez organizowanie i przygotowywanie w okresie od 23-30 października 2020 roku strajków na ulicach Warszawy, w tym organizacji w dniu 30 października 2020 roku „Marszu na Warszawę”, w którym uczestniczyło około 100.000 osób, w sytuacji kiedy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w związku z pandemią COVID-19, spowodowaną przez koronawirusa SARS-CoV”. Kolejnym zarzutem jest stwierdzenie przez liderkę “Strajku Kobiet”, w jednym z wywiadów, że “trzeba posuwać się
do wchodzenia do kościołów i niszczenia fasad budynków kościelnych(…) oraz popieranie dokonywania przez uczestników Strajków aktów wandalizmu na miejscach kultu religijnego”.

– Każde umyślne działanie, którego konsekwencją mogą być szkody o charakterze nieodwracalnym, takie jak śmierć człowieka lub zniszczenie niezwykle cennych dla pamięci Narodu Polskiego zabytków musi być potraktowane z pełną surowością prawa! – podkreślił dr Bartosz Józwiak.

Prezes UPR w dołączonym do zawiadomienia uzasadnieniu zwrócił uwagę, że “Marta Lempart posiada wykształcenie prawnicze, a jej doświadczenie zawodowe obejmuje piastowanie poważnych funkcji w administracji państwowej”. – Trudno zakładać, iż posiadanie takiego wykształcenia, jak również działalność w administracji państwowej wyklucza posiadanie określonej świadomości czy rozeznania co do skutków podejmowanych przez siebie działań” – stwierdził. Zdaniem Józwiaka celem liderki “Strajku Kobiet” “jest doprowadzenie do drastycznego zaognienia sytuacji w Polsce”.

upr.org.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY