Jurek o rezolucji PE wobec Polski: To zamach na traktaty UE

Dodano   0  
  Loading
Marek Jurek.

Marek Jurek. / Fot. YouTube/Media Narodowe

Parlament Europejski jest organem traktatowym, który działa po pierwsze w zakresie kompetencji UE w ogóle i wewnątrz tych kompetencji w zakresie przyznanym PE. Nie może się ot tak wypowiadać o wszystkim – ocenił były europoseł Marek Jurek na antenie Mediów Narodowych. Odnosił się do niedawnej rezolucji PE ws. “Strajku Kobiet”.

Rząd powinien na rezolucję Parlamentu Europejskiego natychmiast zareagować publikacją wyroku TK – stwierdził Marek Jurek. Szerzej o rezolucji pisaliśmy kilka dni temu. Zwróciliśmy uwagę na szereg niezgodnych z prawdą twierdzeń, jakie w niej zawarto.

Polityk przypomniał, że do publikacji wyroku TK przede wszystkim zobowiązuje Konstytucja RP. Jednak zauważył, że po wspomnianej rezolucji PE to jest także kwestia nieulegania dyktatowi zagranicy. – Nie może być tak, że skrajna lewica, która opanowała klasę rządzącą zachodniej Europy będzie dyktować jak w Polsce ma wyglądać prawo – powiedział.

Marek Jurek ocenił, że rezolucja Parlamentu Europejskiego to “zamach na traktaty”. – Gdy ja byłem w Parlamencie Europejskim to zawsze im powtarzałem, że Parlament nie jest żadną reprezentacją ludu europejskiego, stojącą ponad prawem, bo tego ludu nie ma – podkreślił. – Parlament Europejski jest organem traktatowym, który działa po pierwsze w zakresie kompetencji UE w ogóle i wewnątrz tych kompetencji w zakresie przyznanym PE. Nie może się ot tak wypowiadać o wszystkim – zauważył.

Jurek: Wchodziliśmy do UE z prawem do życia

Jak powiedział, rezolucja “atakuje porządek konstytucyjny w Polsce”. Dodatkowo dokument “milcząco ignoruje” orzeczenie TK z 1997 roku “uznające, że ochrona życia od poczęcia jest obowiązkiem demokratycznego państwa prawa”. – Z takim porządkiem konstytucyjnym wchodziliśmy do UE. Oni to uznawali i to mają obowiązek respektować – podkreślił. Zauważył również, że już zupełnie otwarcie PE atakuje orzeczenie TK “z okresu prezesa Rzeplińskiego, dotyczące klauzuli sumienia i wolności lekarzy”.

Były marszałek Sejmu skrytykował także inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zmierzającą do częściowego przywrócenia tzw. aborcji eugenicznej. Chodzi o sytuację podejrzenia tzw. wad letalnych. Marek Jurek podkreślił, że prawo do życia wpisuje się w katalog praw demokratycznego państwa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY