Górale ostrzegają: “Zablokujemy wczasy prezydenta Dudy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po niedawnym wycieku rozmowy Prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Gowinem, górale oraz właściciele hoteli ostrzegli polskiego przywódcę przed przyjazdem na stoki narciarskie. Przygotują oni bowiem dla głowy państwa polskiego blokadę. Wiąże się to z obostrzeniami dla branży hotelarskiej, która nie może przyjmować klientów wczasów zimowych.

Już w tą niedzielę 6. grudnia w Warszawie odbędzie się protest przedsiębiorców z branży hotelarskiej. Podhalańscy restauratorzy, hotelarze, właściciele szkół jazdy, wypożyczalni nart oraz organizatorzy kuligów są zdania, że stopniowe otwarcie stoków narciarskich nie uratuje ich sytuacji ekonomicznej.

Zobacz także: Kawęcki o narodowcach w PRL: Na jednego działacza przypadało kilku agentów

Górale wyrażają także swoje niezadowolenie z rozmów telefonicznych pomiędzy Andrzejem Dudą, a wicepremierem Jarosławem Gowinem na temat decyzji rządu w sprawie zamknięcia stoków narciarskich.

“Rząd otwiera stoki tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć. Absolutnie nie będzie miał jednak tej możliwości, bo gdy wybierze się w góry, hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę” – mówił Piotr Zygarski, właściciel hotelu w Zakopanem.

Wicepremier Jarosław Gowin pochwalił się w wywiadzie dla Polsat News, że Prezydent Andrzej Duda interweniował u niego. Rozmowa ta była jednym z kilku czynników zmieniających decyzję rządu.

“To właśnie pan prezydent Duda zadzwonił do mnie od razu w poprzednią niedzielę i to on bardzo stanowczo powiedział mi, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, abym wypracował, wraz z branżą narciarską, specjalne procedury sanitarne, co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków” – komentował lider Porozumienia.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY