Cavani zamieścił niewinny wpis. Może zostać zawieszony “za rasizm”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia Commons

Piłkarz Manchesteru United Edinson Cavani może zostać zawieszony na 3 mecze. Wszystko przez wpis ze zwrotem “gracias negrito”, który angielska federacja uznała za rasistowski. Ta fraza jest dość powszechnie używana w Ameryce Południowej, skąd pochodzi Cavani.

Na kontynencie południowoamerykańskim słowo “negrito” nie jest uznawane za obraźliwe. Zupełnie inaczej jest w Wielkiej Brytanii. W związku z czym angielska FA wszczęła już postępowanie w sprawie ewentualnego naruszenia przepisów antyrasistowskich.

Piłkarz już usunął feralny wpis, przeprosił i wyjaśnił, że nie chciał nikogo obrazić. – Wiadomość, którą wysłałem po meczu, miała być w zamierzeniu serdecznymi pozdrowieniami dla przyjaciela, któremu dziękowałem za gratulacje. Ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było obrażenie kogokolwiek. Jestem przeciwko rasizmowi. Wiadomość usunąłem, gdy wyjaśniono mi, jak można ją interpretować. Chciałbym za to szczerze przeprosić – napisał Cavani.

Zobacz także: Sejm zlikwidował kary za łamanie obostrzeń ws. COVID-19. Przypadkiem

W jego obronie stanął również Manchester United. – Jest dla nas absolutnie jasne, że w wiadomości Edinsona nie było niczego złośliwego. Skasował ją, gdy tylko został poinformowany, że mógł być źle zinterpretowany. Edinson przeprosił za popełnione nieumyślnie wykroczenie. Manchester United i wszyscy nasi piłkarze są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem – napisano w wydanym oświadczeniu.

To nie pierwszy raz, kiedy angielska federacja zajmuje się sprawą rzekomego rasizmu. Wcześniej za użycie słowa “negrito” ukarała już Luisa Suareza. Ukarano też Bernardo Silvę. On z kolei zamieścił żartobliwy wpis na temat swojego kolegi z drużyny – Benjamina Mendy’ego. FA nie pozwala również na żartowanie z koronawirusa. Za taki czyn ukarała innego piłkarza, Dele Alliego.

Wygląda na to, że grający w angielskich klubach piłkarze, oprócz dobrych umiejętności na boisku, muszą także umieć trzymać język za zębami. Nie trzeba być rasistą, żeby zostać uznanym za rasistę przez angielską federację piłkarską.

meczyki.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY