REKLAMA

Rzymkowski nie wyklucza współpracy PiS i Kukiza

REKLAMA

Nie ustaje echo po rozpadzie Koalicji Polskiej. Wczoraj doszło do zakończenia współpracy na linii Kukiz’15-PSL. Tomasz Rzymkowski oraz Krzysztof Sobolewski nie wykluczają podjęcia wspólnych działań z byłym koalicjantem Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W czwartkowe popołudnie doszło do zakończenia trwającej od sierpnia zeszłego roku współpracy pomiędzy Pawłem Kukizem oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Lider PSL stwierdził, iż wyczerpała się formuła koalicji z Kukiz’15 po tym jak ich dotychczasowy partner stanął w obronie rządu na arenie unijnej.

https://twitter.com/nowePSL/status/1332024261427548167

Zobacz także: PSL wyrzucił posłów Kukiz’15, bo nie byli wystarczająco prounijni. Przejdą do PiS?

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza przyszłej współpracy z Kukizem – „Komuś chyba mylą się litery. Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział jednego z klubów sejmowych. Miał być PiS, tymczasem podzielił się PSL. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program, nasze poglądy i ideały” – powiedział Krzysztof Sobolewski.

Rzymkowski krytykuje ludowców

Były sejmowy kolega polityków Kukiz’15, obecnie poseł PiS Tomasz Rzymkowski skrytykował PSL za podjętą wczoraj decyzję – „To jest skandaliczna decyzja Polskiego Stronnictwa Ludowego, że usunięto tak ideową osobę jak Paweł Kukiz, który wierzył w ten projekt Koalicja Polska” – podkreślił.

„My jako Zjednoczona Prawica będziemy patrzeć z wielkim zaciekawieniem, co Paweł Kukiz zamierza dalej robić. Ostatnio zdał wielki, ważny test, głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego i Polska mu tego nie zapomni” – zauważył Rzymkowski.

Kukiz nigdzie się nie wybiera

Paweł Kukiz odżegnuje się jednak od plotek na temat przejścia jego posłów do Prawa i Sprawiedliwości – „Gwarantuję: nikt nie ma takich planów. Podejścia ze strony różnych opcji są od pięciu lat. Wejście do PiS jest absolutnie wykluczone. Gdybym chciał to zrobić, startowałbym z list PiS” – tłumaczył. Po rozpadzie Koalicji Polskiej powstanie prawdopodobnie koło poselskie Kukiz’15.

interia

REKLAMA

Komentarze