Tumanowicz: Święta są dla PiS nieistotne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W czasie wyborów premier nawoływał: “idźmy wszyscy na wybory, już nie ma zagrożenia” – to było jedyne święto demokracji, na które wszyscy tłumnie powinni iść. Natomiast już wszystkie inne pozostałe święta są dla PiS-u nieistotne – zwrócił uwagę Witold Tumanowicz z Konfederacji w “Komentarzu Politycznym” Mediów Narodowych.

Dla nas tradycja, religia, symbole są bardzo istotne. Nawet w PRL-u nie zdecydowano się na to, żeby zakazać świętowania Bożego Narodzenia -mówił Tumanowicz. Jego zdaniem przeciwne podejście prezentuje PiS. Dla partii rządzącej ważne miało być tylko “święto demokracji” – wybory.

– PiS zniszczył Wielkanoc, na krótko przed Wszystkich Świętych zabronił Polakom odwiedzania swoich najbliższych zmarłych(…) szykuje się, że i Święta Bożego Narodzenia zostaną nam ograniczone – podkreślił polityk Konfederacji.

Zobacz także: Światowe organizacje apelują o publikację wyroku TK

Gość red. Karola Plewy poruszył także kwestie gospodarcze. – Mamy sytuację taką, że kolejna branża, kolejny raz dostaje solidnego kopa. W imię czego? Zaraz będzie więcej ofiar z powodów czysto ekonomicznych – dodał polityk Konfederacji.

Witold Tumanowicz oznajmił, że “oczekuje od osób, które rządzą naszym państwem odpowiedzialności, bycia mężami stanu, podchodzenia na chłodno”. Zauważył jednak, że polskie władze “zachowują się jak rozhisteryzowane nastolatki – patrzą na sondaże i tam gdzie wiatr zawieje, to tak będą robić”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY