Policja uzupełnia zapasy amunicji. Duży przetarg

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fot. Pixabay

Komenda Główna Policji ogłosiła postępowanie przetargowe w sprawie naboi do broni gładkolufowej. Chce kupić ponad milion sztuk amunicji dziewięciu typów, z czego ponad 800 tys. naboi typów przeznaczanych m.in. do tłumienia zamieszek. To największy taki przetarg od półtora roku.

Głównym dostawcą tego typu materiałów dla policji jest od lat Fabryka Amunicji Myśliwskiej “FAM-Pionki” Sp. z o.o. Tak dużą ilość amunicji do broni gładkolufowej funkcjonariusze po raz ostatni zamawiali latem 2019 roku. Przedsiębiorstwa, które chciałyby wziąć udział w przetargu mają czas na złożenie stosownych dokumentów do 29 grudnia.

Zobacz też: Norwegia: Więzienie za „mowę nienawiści”?

Wśród amunicji, na którą zapotrzebowanie wyraziła polska policja wyszczególniono dziewięć typów. Zamówienie dotyczy 130 tys. sztuk amunicji typu 1 (nabój z pociskiem gumowym), która ma być wykorzystywana jedynie w szkoleniach. Ponadto 30 tys. naboi typu 2 (nabój z pociskiem proszkowym). Ich charakterystyka pozwala na przebicie przeszkody poprzez rozsypanie się, co zwiększa bezpieczeństwo znajdujących się za nią osób. Przetarg obejmuje również 20 tys. sztuk amunicji typu 3 (nabój z pociskiem gazowym, proszkowo-obezwładniającym), używanej w celu wywabienia napastników z ukrycia. Także 180 tys. naboi typu 4 (nabój błyskowo-akustyczny), którą strzela się w celach ostrzegawczych i ćwiczebnych.

W ramach przetargu policja wyraziła zapotrzebowanie także na kilka typów amunicji używanej do unieruchamiania pojazdów. Chodzi o amunicję typu 5 (nabój z pociskiem ołowianym, 40,8 tys. sztuk) oraz 6 (nabój śrutowy, 40 tys. sztuk).

Największe zamówienia dotyczą naboi z pociskiem gumowym trzech typów, które używane są m.in. do tłumienia zamieszek. Obejmują 250 tys. sztuk typu 20, 260 tys. sztuk typu 30 i 280 tys. sztuk typu 50.

zbiam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY