Legutko: UE nęka Polskę w oparciu o kłamstwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Parlament Europejski wydał kilka rezolucji potępiających strefy LGBT w Polsce, mimo że dziesiątki razy mówiono, protestowano na temat tego, że nie ma w Polsce czegoś takiego jak strefy LGBT. Jak możemy godzić się na mechanizm praworządności, skoro Komisja Europejska i instytucje europejskie nękają nas w oparciu o kłamstwo – uważa prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyła się dyskusja na temat powiązania unijnych środków z tzw. mechanizmem praworządności. Przeciwko niemu otwarcie protestują Polska, Węgry i Słowenia.

Sprawa wywołuje wiele emocji wśród polskich i zagranicznych polityków. –Polska jest często nękana w różnych dokumentach (a może nawet zawsze), łamiąc prawo, tzn. ingerując w sprawy, w które (Komisji Europejskiej i instytucjom unijnym – red.) ingerować nie wolno – mówił prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS w TV Trwam. – Dzieją się rzeczy sprzeczne z prawem i będą się działy, i to pokazuje, dlaczego nie można zgodzić się na mechanizm praworządności, ponieważ jeśli Unia Europejska i inne instytucje tak dalece łamią prawo, to znaczy, że mogą łamać dalej i robić wszystko. Jest wiele z tym problemów, ale jeden z głównych problemów jest taki, że nie ma żadnej instancji odwoławczej, ponieważ wszystko jest opanowane przez jedną konstelację polityczną, jeden alians partyjny, który rządzi w całej Europie i we wszystkich instytucjach – ocenił polityk.

W równie ostrych słowach do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Ci, którzy chcą dzisiaj forsować rozwiązania, które są sprzeczne z traktatami europejskimi, są tak naprawdę agresorami wobec Unii Europejskiej i dopuszczaj się na nią zamachu – powiedział. – Traktaty w sposób jednoznaczny przesądzają, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie jest kompetentny do tego, żeby oceniać mechanizm praworządności. Propozycja szefowej KE Ursuli von der Leyen jest demagogiczna, wydaje się, że działa ona w złej wierze – stwierdził lider Solidarnej Polski.

Oprócz sprawy tzw. mechanizmu praworządności Parlament Europejski na obecnym posiedzeniu zajmuje się także rezolucją popierającą “Strajk Kobiet”. O tej sprawie pisaliśmy więcej wczoraj.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY