REKLAMA

KE uzgodniło z Moderną dostawę szczepionek

REKLAMA

Już w najbliższą środę dojdzie do kolejnego zatwierdzenia kontraktu z firmą farmaceutyczną. Komisja Europejska podpiszę umowę z Moderną na dostawę 160 milionów dawek szczepionki na COVID-19. W ostatnim czasie będzie to szósty kontrakt zatwierdzony przez brukselskich uniokratów.

Komisja Europejska podpisze jutro kolejny kontrakt z firmą farmaceutyczną na dostawę szczepionki na koronawirusa. Tym razem jak informuje przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, Moderna dostarczy 160 milionów dawek tego specyfiku dla całej Unii Europejskiej.

Zobacz także: Kolejna rezolucja przeciwko Polsce. Jutro debata

„Tworzymy jedno z najbardziej wszechstronnych portfolio szczepionek przeciw COVID-19 na świecie. Bezpieczne i skuteczne szczepionki mogą pomóc nam zakończyć pandemię” – stwierdziła przewodnicząca Komisji.

https://twitter.com/vonderleyen/status/1331205557760487425

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna podała w poniedziałek (16 listopada), że jej eksperymentalna szczepionka wykazała skuteczność na poziomie 94,5 proc. w zapobieganiu chorobie COVID-19 na podstawie wstępnych wyników badań klinicznych. To druga amerykańska firma, która w ciągu tygodnia ogłosiła wyniki znacznie przekraczające oczekiwania.

Skuteczność szczepionki obliczono na podstawie potwierdzonych dotychczas infekcji koronawirusem wśród uczestników badań klinicznych. Wśród 30 tys. uczestników badań 95 uległo zakażeniu, z czego 90 z nich to osoby, które zamiast szczepionki otrzymały placebo.

Komisja Europejska podpisała dotychczas kontrakty na dostawę blisko 1,5 miliarda dawek szczepionek dla całej Unii Europejskiej. Na taki sposób dysponowania szczepionkami zgodziły się wszystkie kraje.

interia

REKLAMA

Komentarze