Uściński: Po wyroku TK ws. aborcji nie zapadliśmy się pod ziemię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zwolennicy zakazu aborcji eugenicznej “zapadli się pod ziemię i unikają wypowiedzi w mediach” – twierdzi portal wp.pl. To manipulacja – ripostuje poseł Piotr Uściński z PiS.

“Wirtualna Polska”, powołuje się na anonimową “jedną z posłanek Zjednoczonej Prawicy”. Zarzuca ona autorom skargi do TK na przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, że zapadli się pod ziemię. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jeden z posłów, który podpisał się pod wspomnianym wnioskiem, Piotr Uściński skomentował sprawę w mediach społecznościowych. – Wcale nie zapadliśmy się pod ziemię. Przeciwnie, jest jakaś zmowa części dużych mediów aby unikać rozmów z nami. Dlaczego nie zaprosiliście np. do studia WP Bartłomieja Wróblewskiego czy mnie jako autorów wniosku? – pyta polityk.

Zobacz także: Aborcyjny Dream Team zachęca do „bezpiecznej aborcji w czasach koronawirusa”

Podobny zarzut wobec portalu WP padł ze strony klubowej koleżanki posła Uścińskiego – Anny Marii Siarkowskiej. – Opinia, że posłowie – wnioskodawcy projektu znoszącego dyskryminację osób niepełnosprawnych przed narodzeniem “zapadli się pod ziemię” jest kuriozalną manipulacją. Wystarczy nas zaprosić na rozmowę – stwierdziła. Poseł Siarkowska w październiku dołączyła do obrońców świątyń, pojawiła się m.in. na placu Trzech Krzyży. Po wyroku TK zamieszcza wiele treści pro-life w mediach społecznościowych, choćby pod hasztagiem “Babies Lives Matter”, popularnym wśród środowisk pro-life.

Co dalej ws. aborcji?

Wg dziennikarza “Wirtualnej Polski” Marcina Makowskiego po miesiącu od głośnego wyroku TK PiS nie ma pomysłu, co dalej. Publikację orzeczenia blokuje rząd. Z nieoficjalnych informacji wynika, że TK ma w pisemnym uzasadnieniu stworzyć furtkę do częściowego ominięcia swojej decyzji.

W Sejmie na rozpatrzenie czeka projekt Prezydenta RP, który przez środowiska pro-life został okrzyknięty “próbą częściowego przywrócenia aborcji eugenicznej”. Swoją inicjatywę, wsparcia hospicjów perinatalnych, złożyła natomiast Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Wp.pl, Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY