Szczepienie koniecznością dla dalszej egzystencji? Brytyjski rząd rozważa kody QR

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Brytyjski “The Telegraph” donosi o pomysłach londyńskiego rządu w sprawie masowych szczepień na COVID-19. Oznakowanie ludzi kodem QR, którzy poddali się szczepieniom ma ułatwić dostęp do zwykłych codziennych czynności. Rząd brytyjski wzorem pekińskiego, chce zakazać udziału np. w imprezach masowych, osobom bez szczepień.

Zgodnie z doniesieniami brytyjskiego dziennika “The Telegraph” tamtejszy rząd planuje zakodować wszystkich cyfrowym oznaczeniem QR, którzy przeszli szczepienie na COVID-19. Nowe przepisy opracowywane przez londyńskich ministrów mają utrudnić życie osobom nie poddającym się szczepieniom na koronawirusa.

Zobacz także: Obowiązek noszenia maseczek już na zawsze? Minister zdrowia nie zostawia wątpliwości

Brytyjskie władze zamierzają pójść drogą Chin, kodując zaszczepionych ludzi – “Chiny wzywają do stworzenia globalnego systemu certyfikatów zdrowotnych w formie uznawanych na całym świecie kodów QR, by ułatwić podróże międzynarodowe w czasie pandemii Covid-19” – powiedział niedawno prezydent Xi Jinping.

Chiński przywódca zadeklarował wolę współpracy w tym zagadnieniu – “Zaproponowaliśmy globalny mechanizm wzajemnego uznawania certyfikatów zdrowotnych opartych na wynikach badań genetycznych, w formie akceptowanych międzynarodowo kodów QR. Mamy nadzieję, że więcej krajów dołączy do tego mechanizmu”.

Już teraz dochodzą głosy o takim cyfrowym projekcie w trakcie trwania letnich Igrzysk Olimpijskich w Japonii – odbędą się w 2021 roku, z racji ich przełożenia. Tylko zaszczepieni kibice oraz zawodnicy będą mieli możlowość wzięcia udziału w zawodach sportowych.

zyciewstolicy.com.pl/the telegraph

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY