Prześladowanie chrześcijan w Brytanii. Obostrzenia ważniejsze od wiary?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W jednym z chrześcijańskich kościołów w Londynie zamierzano ochrzcić nowo narodzone dziecko. Grupa około 30 osób zamierzała przyjąć do swojej wspólnoty nowego członka, niestety w uroczystości przeszkodziła policja. Przerwała ona pastorowi celebrację i nakazała opuścić świątynię. Po negocjacjach udało się ochrzcić dziecko na dziedzińcu przed kościołem zachowując narzucony tzw. dystans społeczny.

Funkcjonariusze policji miejskiej wstrzymali nabożeństwo w kościele Angel Church w Clerkenwell w Londynie. Jego uczestnicy złamali obowiązujące obecnie zasady lockdownu. W miejscach kultu mogą przebywać pojedyncze osoby, dozwolone są także transmisje nabożeństw online oraz skromne pogrzeby. Parafie mogą też kontynuować projekty społeczne, takie jak banki żywności.

W kościele w Clerkenwell nie odbywała się żadna z uroczystości objętych łagodniejszymi przepisami. Duchowny prowadził chrzciny, w których brało udział 30 osób. Policja powiadomiona o złamaniu zasad wkroczyła do świątyni i przerwała celebrację. Przed kościelnym budynkiem Mount Zion Hall zaparkowały dwie policyjne furgonetki i radiowóz, a czterech funkcjonariuszy uniemożliwiło wiernym wejście.

Zobacz także: Miliardy od Sasina dla LOT: „Przygotowaliśmy już pakiet pomocowy”

Pastor Regan King nie dał za wygraną i usilnie negocjował z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami warunki dokończenia celebracji chrzcin – “Powiedziano nam, że mamy nie chrzcić, a policja zaczęła blokować ludziom możliwość wejścia do kościoła. Zdecydowaliśmy poczynić inne ustalenia” – mówił duchowny. Służby zgodziły się na krótką uroczystość na placu przykościelnym. Tamże ludzie zachowując tzw. dystans społeczny mogli przyjąć dziecko do swojej wspólnoty.

“Uważam, że my służymy większemu dobru. Mamy większe dobro, niż cokolwiek to jest. To podstawowa usługa, którą świadczymy. Chodzi o miłość do naszego bliźniego” – zaznaczył pastor, podkreślając wagę chrztu wśród chrześcijan.

Brytyjska policja zachęca ponadto swoich obywateli do donoszenia każdego przypadku, w którym łamane są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

W niedzielę brytyjskie władze poinformowały o wykryciu 24 962 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu poprzedniej doby. Jednocześnie zarejestrowano 168 zgonów z powodu COVID-19. Całkowity bilans ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 51 934, z czego 45 592 osoby zmarły w Anglii, 3280 – w Szkocji, 2209 – w Walii, a 855 – w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

interia/telegraph

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY