Zaskakujące wyznanie Prezydenta USA! Trump zamierza startować w 2024 roku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział swoim doradcą, że jeżeli Joe Biden oficjalnie wygra wyścig o fotel prezydencki zamierza zawalczyć o drugą kadencję. Zamierza on od razu przystąpić do kampanii promocyjnej swojej kandydatury na rok 2024, kiedy odbędą się kolejne wybory.

Zdaniem amerykańskiej gazety “New York Times” urzędujący przywódca Stanów Zjednoczonych nie zamierza poddawać się i w razie przegranej będzie się ubiegać o swoją drugą kadencję. Donald Trump miał powiedzieć swoim współpracownikom, że gdy Joe Biden zostanie oficjalnie Prezydentem-elektem to ogłosi on swój start w wyborach już za cztery lata.

Zobacz także: Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Franciszkiem

Według informatorów nowojorskiej gazety Donald Trump miał zrozumieć, że istnieją tylko niewielkie szansę na wygraną wyborów drogą prawniczą. Od razu miał przy tym poinformować swoich doradców o planach na najbliższe lata.

Ma on również uruchomić własną telewizje o ogólnokrajowym zasięgu i rozpocząć kampanię reklamową swojej kandydatury na prezydenta na 2024 rok.

U amerykańskich bukmacherów Trump jest faworytem do nominacji Republikanów w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Za nim plasuje się wiceprezydent Mike Pence oraz była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. Relatywnie wysoko stoją również notowania byłego gubernatora Ohio Johna Kasicha czy senatora GOP Teda Cruza.

NYT/RadioZet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY