Pół tysiąca chętnych do budowy szpitala

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konstrukcja jednej z dwóch budowanych hal szpitala tymczasowego we Wrocławiu jest już na ukończeniu. Trwa montaż instalacji w istniejących obiektach – tak wyglądają postępy w budowie szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Do pracy w nowej placówce zgłosiło się ponad 500 osób.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu powstaje w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. Placówka będzie miała 400 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, w tym 50 miejsc respiratorowych.

Pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szpitala tymczasowego Maciej Bluj powiedział w czwartek PAP, że na terenie centrum kongresowym przy ul. Rakietowej postawiono już konstrukcję pierwszej z dwóch powstających tam hal, a pod druga wylane są już fundamenty.

“To będą połączone hale. W jednej z nich będzie 50 łóżek respiratorowych, a w drugiej 60 łóżek tlenowych”

– powiedział Bluj.

W istniejących pomieszczeniach obiektu przy ul. Rakietowej montowane są instalacje oraz łóżka dla przyszłych pacjentów. Budowana jest też apteka.

Do tej pory do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się 500 osób z personelu medyczne. Według szacunków, personel szpital tymczasowego będzie składał się z około 900 pracowników – w tym 260 lekarzy, 608 pielęgniarek i 80 pracowników apteki.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu ma być gotowy na koniec listopada. Placówka będzie prowadzony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny. 

Źródło: niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY