Zmarł 84-letni premier Bahrajnu. Król Hamad złożył kondolencje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Pałac Królewski przekazał informacje, że w amerykańskim szpitalu zmarł 84-letni premier Bahrajnu Chalifa ibn Salman Al Chalifa. Król Hamad ibn Isa Al Chalifa złożył swoje kondolencje rodzinie zmarłego. Ogłosił on również żałobę narodową.

Zmarł dzisiaj 84-letni premier Bahrajnu Chalifa ibn Salman Al Chalifa. Przebywał on ostatnio w amerykańskim szpitalu Mayo Clinic z siedzibą w Rochester. Wieloletni premier z racji swojego podeszłego wieku cierpiał na przewlekłe choroby.

Zobacz także: Dewastacja polskiej redakcji na Zaolziu. Sprawę bada czeska policja

“Królewski dwór opłakuje Jego Królewską Mość… który zmarł dziś rano w Mayo Clinic Hospital w Stanach Zjednoczonych” – ogłosiła agencja Bahrain News.

Agencja prasowa przekazał również, że Król Bahrajnu Hamad ibn Isa Al Chalifa przekazał rodzinie zmarłego najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia. Ogłosił również w kraju tygodniową żałobę narodową. Z tego względu flagi będą wywieszane do połowy masztu.

Chalifa ibn Salman Al Chalifa był jednym z najdłużej urzędujących premierów na świecie. Tekę przewodzenia radzie ministrów otrzymał już w 16. grudnia 1974 roku przez ówczesnego Króla Isa ibn Salman Al Chalifa. Natomiast w 2011 roku był świadkiem zamieszek, które groziły jego odsunięciem od władzy.

aljazeera.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY