REKLAMA

Winnicki, Bąkiewicz i Przebitkowski na Marszu Niepodległości. Mocne słowa w kierunku rządu i kleru!

REKLAMA

Przed wyruszeniem Marszu Niepodległości poseł Robert Winnicki, Robert Bąkiewicz oraz Ziemowit Przebitkowski wygłosili swoje przemówienia w kierunku zebranych tłumów. Padły ostre słowa m.in. w kierunku rządzących i hierarchów Kościoła Katolickiego.

Prezes Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji Robert Winnicki w swoim przemówieniu do zebranych Polaków powiedział – „Wzywam rząd, aby zaczął zachowywać się jak rząd niepodległego państwa, aby zaczął zachowywać się suwerennie oraz aby przestał klękać przed stolicami obcych państw. Wzywam, aby rząd Morawieckiego przestał kapitulować w sprawie polskiego górnictwa”.

Polityk skierował swoje słowa również w kierunku kościelnej hierarchii i wezwał księży do obrony wiary i prawdy – „Chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy kryją pedofilów. Nie będziemy bronić gorszycieli. Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości” – mówił.

Zobacz także: Orędzie Prezydenta Dudy: „Polska wróciła na mapy świata!”

„Jeśli ci, którzy sieją zgorszenie sami nie odejdą, to nie Lewica, a my będziemy was usuwać. (…) Won gorszycielom, lawendowej mafii z Kościoła” – podkreślił Winnicki w swoim przemówieniu.

„Polski Kościół trzeba zmienić”

Z kolei prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz stwierdził, że Kościół powinien dążyć do oczyszczenia – „Lewica mówi nam, że mamy go nienawidzić, bo nas krępuje, zabiera wolność. A czymże dla nich jest ta wolność? Jest zepsuciem, pogonią za własnymi żądzami, jest rozpadem polskich rodzin i myśleniem tylko o sobie, materialistycznym stylem życia” – powiedział.

„Jeśli chcemy być iskrą, która rozpali naszą ojczyznę, musimy również pokochać naszych przeciwników, modlić się za nich. (…) Wtedy zwyciężymy” – podsumował.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski ze smutkiem stwierdził, że w Polsce patrioci błędnie myśleli, że lewica nie zaatakuje kościołów i wiary chrześcijańskiej. Wezwał jednak polską młodzież do reakcji na te bluźnierstwa i podziękował lewicy za mobilizację katolików i młodzieży.

„Musimy podziękować lewactwu, że krzyknęli „król jest nagi” odpowiednio wcześnie, iż nie jest jeszcze za późno. Czy nie ma polskich patriotów? Jesteśmy, ale musimy być nie tylko raz w roku. Jeżeli natychmiast się nie obudzimy i nie będziemy działa cały rok to gwarantuje, że za 25 lat to stadiony będą antifą” – powiedział Przebitkowski, stwierdzając że jeżeli nie dojdzie do kontrrewolucji patriotów to młodzież wchłonie lewicową ideologię.

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze