Orędzie Prezydenta Dudy: “Polska wróciła na mapy świata!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ rmf24.pl

Prezydent Andrzej Duda z okazji święta niepodległości wystosował specjalne orędzie do wszystkich Polaków. Podkreślił w nim wagę pracy naszych przodków w odzyskanie suwerenności po ponad stu latach niewoli. Odniósł się również do obecnej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa.

O godzinie 12:30 z Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – “102 lata temu spełniło się wielkie marzenie Polaków, Polska wróciła na mapę świata, odzyskała niepodległość, spełniło się marzenie za które wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę, cenę własnego życia” – powiedział.

Zobacz także: Kiedy Duda pogratuluje Bidenowi wygranej? Szczerski: Depesza przygotowana. Czekamy na odpowiedni moment

“Dziś 11 listopada obchodzimy święto, ale jest to dla nas wszystkich wyjątkowo trudny czas. Nie odbywają się tradycyjne uroczystości, tak nierozerwalnie związane z radosnym obchodzeniem święta niepodległości” – zwrócił uwagę Prezydent na utrudnione obchody święta niepodległości z powodu epidemii.

Stwierdził również, że czas epidemii to czas podejmowania trudnych i niepopularnych decyzji przez nasze władze – “Jesteśmy wszyscy bardzo zmęczeni wprowadzanymi obostrzeniami i ograniczeniami, odczuwamy niepewność, wiele osób martwi się o swoje firmy, o miejsca pracy, o przyszłość swoją i najbliższych” – zauważył.

Prezydent podziękował również wszystkim obywatelom za odpowiedzialne zachowanie pomimo chęci wzięcia licznego udziału w różnych obchodach – “W tym dniu chce szczególnie podziękować wszystkim, którzy dzielnie znoszą ten trudny czas, przestrzegają zaleceń nie narażają siebie i innych dziś to wyraz patriotyzmu, to świadectwo co znaczy odpowiedzialna obywatelska postawa” – podkreślił. Podziękował również służbom medycznym, policjantom i żołnierzom za trud walki z koronawirusem.

Wezwanie do pomocy przez ozdrowieńców

Przywódca polskiego państwa w swoim orędziu poprosił również rodaków, którzy przebyli COVID-19 o oddawanie osocza z krwi dla reszty potrzebujących. Sam również zamierza to uczynić w najbliższym czasie – “Chorobę mam już za sobą, tak jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców. Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza, sam zrobię to w najbliższych dniach po dopełnieniu procedur medycznych” -zaapelował Andrzej Duda.

“Różnimy się między sobą, często bardzo mocno, ale wspólnie tworzymy nasz wspaniały kraj Polskę i tylko wspólnie możemy poradzić sobie z największymi wyzwaniami, tak samo było 102 lata temu kiedy odzyskiwaliśmy niepodległość” – kontynuował.

“Młode państwo polskie musiało toczyć walki o granice i zmagać się z epidemią. Nasi przodkowie sprostali wszystkim tym wyzwaniom” -dodał na końcu.

polsat.news

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY