Pereira zdegradowany za ostatnie porażki! Portal TVP.INFO pod nowymi skrzydłami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@tvp_info

Jak wynika z najnowszych informacji medialnych, kierownictwo Telewizji Polskiej straciło cierpliwość i przejęło osobistą kontrolę nad portalem TVP.INFO. Samuel Pereira stracił zarazem stanowisko redaktora naczelnego portalu. W kuluarach mówi się, że jest to skutek sposobu prowadzenia serwisu oraz ostatniej porażki w relacjonowaniu wyborów prezydenckich w USA.

Kanał TVP Info jest w strukturach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, tak samo jak strony internetowe i kanały w mediach społecznościowych sztandarowych programów: „Wiadomości”, „Panoramy” czy „Teleexpressu”. Natomiast portal TVP.Info nie był w strukturach TAI.

Z początku stanowił część Ośrodka Mediów Interaktywnych, a od maja ub. roku, po zmianie struktury TVP, znalazł się w strukturach Ośrodka Serwisów i Kanałów Internetowych. Organizacyjnie – choć nazwa wskazywała na coś innego – serwis działał odrębnie wobec kanału TVP Info, pod nadzorem Kuby Sufina.  

Zobacz także: Prezydent ratyfikował umowę z USA. Amerykanie z darmowym pobytem

Miarka się przebrała!

Jak podaje portal “wirtualnemedia.pl”, Samuel Pereria bezkompromisowo wykorzystywał swoja władzę nad portalem, doskonale wiedząc że zarząd nie ma na niego większego wpływu – “W końcu miarka przebrała się, gdy poleciał do USA i „relacjonował” przebieg wyborów prezydenckich. Delikatnie mówiąc – było to mało profesjonalne, nadawało się bardziej na jakiegoś wideobloga. Cała robota profesjonalnych ekip TVP Info na miejscu znalazła się nagle w cieniu tego, co pokazywał Samuel, bo dziennikarze komentowali tylko to. Tego było już za wiele” – powiedział anonimowy informator.

https://twitter.com/tvp_info/status/1323720185124192263

W ubiegłym tygodniu zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o modernizacji i ujednoliceniu kanałów internetowych przynależnych Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Utworzono redakcję mediów interaktywnych oraz przeniesiono TVP.Info z Ośrodka Serwisów i Kanałów Internetowych do TAI.

Na czele nowej jednostki stanął Daniel Liszkiewicz, który od grudnia 2018 roku jest wiceszefem publicystyki TVP Info. Jak się dowiadujemy, Liszkiewicz będzie łączył teraz obie te funkcje, a raportuje bezpośrednio do dyrektora TAI i redaktora naczelnego portalu TVP.Info, Jarosława Olechowskiego. Były redaktor naczelny portalu “tvp.info.pl” został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych.

Samuel Pereira był redaktorem naczelnym TVP.Info od lipca 2017 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Dominika Zdorta.  Wcześniej Pereira pełnił funkcję zastępcy kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. Przed przejściem do TVP był dziennikarzem „Gazety Polskiej Codziennie”.

wirtualnemedia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY