Gądecki o reportażu TVN: “Watykańskie komisje rozstrzygną tą sprawę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki odniósł się do niedzielnego reportażu TVN o kardynale Dziwiszu. W ukazanym materiale “Don Stanislao” pokazany został domniemany proces tuszowania pedofilii w kurii watykańskiej. Za ukrywanie przestępców z całego świata miał otrzymywać łapówki.

W reportażu TVN pt. “Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” pokazano zdaniem twórców proces ukrywania za pieniądze aktów pedofilskich z całego świata. Polski kardynał, który był blisko związany z Papieżem Janem Pawłem II miał wykorzystać ten fakt do zamiatania pod dywan pedofilów, ukrywając również te przypadki przed Ojcem Świętym.

Zobacz także: Winnicki: „System ochrony zdrowia został sparaliżowany”

Na sprawę zareagował Przewodniczący Episkopatu Polski, który wydał oświadczenie – “W nawiązaniu do wczorajszego reportażu TVN24 zatytułowanego ‘Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza’, w którym oskarża się ks. kardynała Stanisława Dziwisza o zaniedbania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych ze strony duchownych, mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości, zaprezentowane w tym reportażu, zostaną wyjaśnione przez odpowiednią komisję Stolicy Apostolskiej” – tonuje emocje abp. Stanisław Gądecki.

Sam oskarżony o ukrywanie przestępstw na tle molestowania wydał wczoraj oświadczenie, w którym domaga się powołania specjalnej i niezależnej komisji do zbadania jego sprawy – “Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 “Don Stanislao” zajęła się niezależna komisja” – podkreślił krakowski duchowny.

wp/tvn24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY