REKLAMA

Ponad 10 milionów Polaków z dostępem do sieci 5G? Plus buduje nową generację internetu

REKLAMA

Od maja bieżącego roku trwa budowa nowych masztów oraz przystosowywanie obecnych do nowej generacji sieci 5G. Plus deklaruje, że ponad 10 milionów Polaków będzie miało do niej dostęp. Prace mają zakończyć się w 2021 roku, choć jeszcze do końca listopada dostęp do nowej sieci będzie miało 5 milionów osób.

Przedstawiciel jednej z największych sieci komórkowych w Polsce uruchomił w maju bieżącego roku pierwsze 100 stacji nadawczych w 7 miastach w Polsce, oferujących najszybsze łącze internetowe 5G. Plus oferuje 2600 MHz TDD, które pozwala uzyskać dostęp do szybkiego internetu w postaci 600 Mb/s. Zarząd firmy zadecydował po wcześniejszych testach oraz pozytywnych opiniach, poszyć ofertę rozbudowując kolejne stacje w naszym kraju.

„Oferujemy najszybszą sieć internetu 5G w Polsce. Zależy nam na tym, by w możliwie jak najkrótszym czasie, jak najwięcej Polaków otrzymało do niej dostęp. Podobnie jak 10 lat temu, kiedy jako pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy LTE, tak teraz pierwsi chcemy dać milionom mieszkańców Polski prawdziwe 5G” – powiedział Jacek Felczykowski z zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomteli, operatora sieci Plus.

Zobacz także: Siły Kosmiczne przejmują wojskowe wahadłowce X-37B

Jak informuje popularny operator komórkowy do 2021 roku w Polsce ma zostać zamontowanych ponad 1700 stacji we wszystkich miastach wojewódzkich, a także w wielu innych miejscowościach. Docelowo mowa o 150 miastach w kraju.

Do końca listopada ma zostać zamontowanych około 700 stacji przesyłowych, które zapewnią nowoczesny i szybki internet 5G do blisko 5 milionów Polaków.

Do obecnej listy miast z 5G Plusa, czyli Warszawy, Łodzi, Gdańska, Katowic, Poznania, Szczecina i Wrocławia dołączą między innymi mieszkańcy aglomeracji śląskiej, Trójmiasta, Krakowa, Bydgoszczy, Częstochowy, Olsztyna, Kielc, Radomia, Torunia, Zielonej Góry, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego i wielu innych.

W przyszłości wraz z rozwojem sieci 5G obecne wykorzystanie pasma 2600 MHz zapewni lepsze pokrycie zasięgowe niż w przypadku wykorzystania jedynie pasma 3400-3800 MHz i pozwoli zachować przewagę na kolejnych etapach budowy 5G związaną z możliwością łączenia pasm.

polsat.news

REKLAMA

Komentarze