REKLAMA

Kosiniak: „Rząd zabija polską gospodarkę!”

REKLAMA

Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz jeden z liderów Koalicji Polskiej powiedział dzisiaj, ze rząd przez covidowe kłamstwa zabija polskich przedsiębiorców. Ludowcy spotkali się dzisiaj w Wierzchosławicach nad grobem historycznego działacza chłopskiego Wincentego Witosa.

Podczas dorocznego spotkania ludowców w dniu Zaduszek Witosowych nad grobem Wincentego Witosa – zasłużonego polskiego działacza ludowego, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że rząd nie radzi sobie z panującym kryzysem i zabija polską gospodarkę – „Trzeba zwyciężyć międzynarodówkę fake newsów, trzeba zwyciężyć kłamstwo covidowe rozsiane niestety przez rządzących w Polsce, które doprowadza do śmierci, ciężkiej choroby, upadku firm, rozpadu gospodarki”.

Zobacz także: Puda o nowej ustawie: „To będzie ustawa zapewniająca dobro zwierząt”

„To kłamstwo covidowe to mówienie, że na wszystko jesteśmy gotowi i ze wszystkim sobie poradzimy, że przemija to, co jest zagrożeniem i że można żyć normalnie – tłumaczył w Wierzchosławicach Władysław Kosiniak-Kamysz. To kłamstwo kosztuje Polskę i Polaków łzy, cierpienie, rozpacz rodzin; kosztuje niepoliczalnie, bo kosztuje życie” – zauważył jeden z liderów Koalicji Polskiej.

https://twitter.com/nowePSL/status/1325385209693540354

Jeżeli rządzący dzisiaj nie potrafią opanować epidemii, utracili kontrolę nad państwem, utracili kontrolę nad gwarancjami bezpieczeństwa dla obywateli, to naszą rolą – patriotów, demokratów, ludowców – jest dzisiaj przywrócić tę kontrolę. Rolą obywateli, wszystkich świadomych swoich praw i obowiązków, jest przywrócić tę kontrolę. To jest nasze zadanie. Nikt nas nie zwalnia i musimy do tego dążyć. To jest też nasze zobowiązanie” – kontynuował Kosiniak-Kamysz.

W podsumowaniu swojej wypowiedzi na temat sytuacji w kraju w związku z epidemią koronawirusa, stwierdził że rząd abdykował, a jego ideowcy są w stanie przywrócić polską gospodarkę na właściwe tory – „Wygramy tę walkę, doprowadzimy do tego, że będziemy w stanie przejść przez epidemię, zachować polską własność, polskie firmy, uratować polską gospodarkę i ochronić miejsca pracy, zachować szanse na rozwój i odbudować Polskę po koronawirusie” – zaznaczył.

rmf24

REKLAMA

Komentarze