Kancelaria Prezydenta realizuje inwestycje. Większy budżet na remonty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obchody miesięcznicy smoleńskiej

/ fot. Jorge Lascar via Foter.com / CC BY

Od czasów objęcia urzędu Prezydenta przez Andrzeja Dudę budżet jego kancelarii wzrasta co roku. Obecnie planowane są różne inwestycje głównie remonty rezydencji. W tym roku rząd przeznaczył dla Kancelarii Prezydenta ponad 200 milionów złotych.

Kancelaria Prezydenta dostanie od państwa 6 milionów więcej niż za poprzedni okres rozliczeniowy. Rząd na rok 2021 przeznaczył w budżecie 205,4 miliona złotych na wydatki Głowy Państwa. Wzrost środków podyktowany jest m.in. przeprowadzanymi remontami w prezydenckich rezydencjach: w Belwederze, Pałacu Prezydenckim oraz w letnich posiadłościach w Wiśle oraz w Promniku na Mierzei Helskiej.

Zobacz także: Praworządność w budżecie UE. Ryszard Terlecki: Oczywiste nadużycie

Zdaniem Biura Analiz Sejmowych – “Planowany wzrost wydatków, np. na podróże służbowe czy rozbudowę instalacji klimatyzacji, nie wydaje się uzasadniony” – pomimo takiej opinii eksperci uważają, że podwyżkę w budżecie należy przyjąć.

Jak informuje dziennik “Rzeczpospolita” planowane wydatki mają pójść na remont elewacji Pałacu Prezydenckiego, kontynuację remontu pomnika ks. Poniatowskiego, dokumentację dotycząca remontu elewacji w Belwederze czy przebudowę dachu budynku BBN. Szczegółowe informacje dotyczące remontów w letnich rezydencjach nie są podane przez Kancelarię.

Na uchwalenie budżetu państwa, w tym budżetu Kancelarii Prezydenta, posłowie mają czas do końca stycznia. Budżet urzędu głowy państwa pozytywnie zaopiniowała już sejmowa Komisja Regulaminowa, w odróżnieniu od budżetu Kancelarii Senatu, gdzie w głosowaniu nad opinią komisji był remis.

rp.pl/wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY