REKLAMA

Kancelaria Prezydenta realizuje inwestycje. Większy budżet na remonty

REKLAMA

Od czasów objęcia urzędu Prezydenta przez Andrzeja Dudę budżet jego kancelarii wzrasta co roku. Obecnie planowane są różne inwestycje głównie remonty rezydencji. W tym roku rząd przeznaczył dla Kancelarii Prezydenta ponad 200 milionów złotych.

Kancelaria Prezydenta dostanie od państwa 6 milionów więcej niż za poprzedni okres rozliczeniowy. Rząd na rok 2021 przeznaczył w budżecie 205,4 miliona złotych na wydatki Głowy Państwa. Wzrost środków podyktowany jest m.in. przeprowadzanymi remontami w prezydenckich rezydencjach: w Belwederze, Pałacu Prezydenckim oraz w letnich posiadłościach w Wiśle oraz w Promniku na Mierzei Helskiej.

Zobacz także: Praworządność w budżecie UE. Ryszard Terlecki: Oczywiste nadużycie

Zdaniem Biura Analiz Sejmowych – „Planowany wzrost wydatków, np. na podróże służbowe czy rozbudowę instalacji klimatyzacji, nie wydaje się uzasadniony” – pomimo takiej opinii eksperci uważają, że podwyżkę w budżecie należy przyjąć.

Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” planowane wydatki mają pójść na remont elewacji Pałacu Prezydenckiego, kontynuację remontu pomnika ks. Poniatowskiego, dokumentację dotycząca remontu elewacji w Belwederze czy przebudowę dachu budynku BBN. Szczegółowe informacje dotyczące remontów w letnich rezydencjach nie są podane przez Kancelarię.

Na uchwalenie budżetu państwa, w tym budżetu Kancelarii Prezydenta, posłowie mają czas do końca stycznia. Budżet urzędu głowy państwa pozytywnie zaopiniowała już sejmowa Komisja Regulaminowa, w odróżnieniu od budżetu Kancelarii Senatu, gdzie w głosowaniu nad opinią komisji był remis.

rp.pl/wp

REKLAMA

Komentarze