Zamach islamistów w Wiedniu. Znane są personalia terrorysty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wiadomosci.wp.pl

Wczoraj wieczorem na ulicach Wiednia przeprowadzono zamach terrorystyczny. Czwórka radykalnych islamistów z karabinami maszynowymi w ręku sterroryzowała stolicę Austrii zabijając kilka osób. Jeden ze sprawców to znany dla austriackiego wywiadu obywatel Albanii.

Po zamachu w Nicei na tamtejszy kościół islamscy terroryści obrali sobie za cel kolejne europejskie miasto. Tym razem zaatakowano świątynię w Wiedniu. Czwórka terrorystów z karabinami maszynowymi pod kościołem rozpoczęła zamach na życie austriackich obywateli, następnie przemierzając ulicami zabytkowego miasta strzelali do niewinnych ludzi.

Zobacz także: Krwawy atak na kabulską szkołę! Co najmniej 19 ofiar śmiertelnych

W poniedziałkowym ataku terrorystycznym zginęło dwóch mężczyzn oraz kobieta. Kolejna ofiara zmarła w wyniku zadanych obrażeń już w szpitalu. Do szpitala trafiło jeszcze kilkanaście osób z ranami postrzałowymi w tym w tym siedem osób w ciężkim stanie. Nie wykluczone są dalsze ofiary zamachu.

Sympatyk państwa islamskiego i Albańczyk

Austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer zorganizował obławę służb na mieszkania w Wiedniu. Przeczesywane są domu w celu odnalezienia pozostałych sprawców. W wyniku jednej z takich akcji wytropiono jednego z terrorystów.

Policjanci starli się z przeciwnikiem, lecz ten został wkrótce przez nich śmiertelnie trafiony. Po weryfikacji jego danych osobowych okazało się, że był nim zaledwie 20-letni Kurtin S. Miał on Albańskie i Macedońskie korzenie. Jego rodzice są bardzo umiarkowanymi wyznawcami Mahommeta.

https://twitter.com/florianklenk/status/1323525909920555008

Co więcej, był on dobrze znany austriackiemu wywiadowi. Znajdował się on na liście 90 islamistów pragnących przedostać się do Syrii.

Zatrzymano również dwie osoby w mieście Sankt Pölten w północno-wschodniej części kraju. Policja aresztowała ich związku z podejrzeniami o współuczestnictwo w przeprowadzeniu poniedziałkowego zamachu.

Rząd kanclerza Sebastiana Kurza uważa, że zamachowców było czterech, a jeden z nich miał być nawet sympatykiem państwa islamskiego. Austriackie służby rozpoczęły akcję poszukiwawczą nie tylko na terenie Wiednia, ale również całego kraju. Zamknięto również granice z Czechami i Słowacją, które leżą blisko austriackiej stolicy.

tvp.info/polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY