REKLAMA

Straż Graniczna dokonała zatrzymania grupy przestępczej. Przemycali oni papierosy z Ukrainy

REKLAMA

Lubelska Straż Graniczna z Nadbużańskiego Oddziału dokonała zatrzymania na pięciu członkach zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmowali się oni na szeroką skalę przemytem papierosów z Ukrainy. Polskie służby wykorzystali znajomość terenu do zastawiania pułapek w lesie.

Papierosy przemycano z Ukrainy przez Bug na łodziach pontonowych, a ich załadunek odbywał się na ukraińskim brzegu rzeki. Po polskiej stronie papierosy były rozładowywane, a następnie odbierane przez poszczególnych członków grupy, którzy wywozili je specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami terenowymi w głąb kraju.

Zobacz także: Specjalista chorób zakaźnych: Sytuacja wymknęła się już spod kontroli

Prokuratura Krajowa informuje, że w akcji wzięły udział terenowe pojazdy poruszające się po lubelskich lasach na granicy z Ukrainą – „W trakcie przemytów wykorzystywano samochody terenowe z napędem na cztery koła, o dużej mocy i pojemności, specjalnie przystosowane, a kierowcy w trakcie ucieczki z miejsca przemytu kilkukrotnie taranowali samochody Straży Granicznej blokujące im wyjazd” – podaje prokuratura.

Polskie służby w trakcie organizowania zasadzek wykazały się sprytem i znajomością terenu. Wykorzystano posiadaną wiedzę do wykonania pułapek drogowych w lesie, gdzie wykopywano doły i mocowano pręty. Wpadające na nie pojazdy uciekinierów przebijały opony, a przestępcy stawali się łatwym celem dla Straży Granicznej.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia. Według śledczych, rozbita grupa przemycała papierosy w okolicach Hrubieszowa od marca zeszłego roku. Na tym procederze skarb państwa stracił 17 milionów złotych. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

rmf24/pap

REKLAMA

Komentarze