Premiera filmu dokumentalnego “Zabić Bura”. Okropne historie rodem z RPA [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Już dzisiaj o godzinie 20:00 będzie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego “Zabić Bura” powstałego przy współpracy Młodzieży Wszechpolskiej oraz Mediów Narodowych. Przedstawi on ciemne strony życia w RPA, gdzie dokonywany jest apartheid na białej ludności.

Media głównego nurtu na całym świecie przemilczają obecne problemy trapiące Republikę Południowej Afryki, gdzie państwo stoi przed poważnymi utrapieniami w postaci wszechobecnej korupcji, wysokiej przestępczości, kiepskiej sytuacji gospodarczej czy niskiego poziomu edukacji. Najważniejsza jest jednak sytuacja tamtejszej białej ludności cywilnej oraz przemilczanie morderstw na farmerach dokonywanych przez czarnoskórą ludność.

Zobacz także: „ZABIĆ BURA” – trailer wspólnej produkcji Młodzieży Wszechpolskiej i Mediów Narodowych już dostępny

Premiera filmu dokumentalnego “Zabić Bura” przedstawi najciemniejsze zakamarki RPA, w której rządy sprawują czarnoskórzy politycy i wychowankowie Nelsona Mandeli. Wpajają oni swojej bratniej ludności, że za obecny marazm społeczny i gospodarczy odpowiada biała społeczność, która niegdyś wiodła prymat w afrykańskim kraju.

“Obecnie, w Republice Południowej Afryki dochodzi do 55 morderstw, około 100 gwałtów i ponad 500 napadów każdego dnia. Od roku 1990 w ponad 15 tysiącach napadów na farmy zamordowano ponad 3 tysiące osób. Ogółem, przez 30 lat zamordowano ponad 400 tysięcy przeciwników czarnego radykalizmu. Dziś, przeciętna kobieta w RPA ma o wiele większe „szanse” na gwałt, niż na zdobycie wyższego wykształcenia. Według Południowoafrykańskiej Rady Kościołów nierówności dziś są o wiele większe, niż w czasach schyłkowego apartheidu” – pisał na łamach MN Andrzej Połosak.

Jak mówił lider ugrupowania parlamentarnego Economic Freedoms Fighters, Julius Malema – “Czas pojednania się skończył. Teraz przyszedł czas na sprawiedliwość. Musimy być pewni, że przywrócimy godność naszemu narodowi, nie rekompensując nic złodziejom, którzy ukradli naszą ziemię” – te słowa powiedział, gdy parlament RPA głosami 241 za oraz 83 przeciw przyjmował wniosek o zmianę konstytucji, aby móc odebrać białym farmerom ich ziemie.

Premiera filmu “Zabić Bura” o 20:00. Serdecznie zapraszamy!

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY