Grupa protestujących aborcjonistów pobiła księdza w Myśliborzu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@jan_pospieszalski

Jak podaje radny Szczecina Dariusz Matecki z Solidarnej Polski w Myśliborzu wieczorem doszło do ataku na księdza miejscowej parafii. Grupa protestujących aborcjonistów napotkała wikariusza pod sklepem Intermarche. Nagranie z monitoringu zostało zabezpieczone przez policję.

W całej Polsce trwają agresywne manifestacje aborcjonistów, które bardzo często atakują kościoły. Zmasowane ataki stowarzyszenia Strajk Kobiet doprowadziły do wielu profanacji Mszy Świętej oraz uszkodzeń elewacji świątyń poprzez namalowanie farbą napisów i związanych z protestem wizerunków.

Niejednokrotnie doszło już do przypadków uszkodzeń ciała obrońców świątyń. Wczoraj w Poznaniu przy ul. Fredry doszło również do zdarzenia, w którym to zraniono jednego z obrońców nożem. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, a materiały dowodowe zostały zabezpieczone przez poznańską policję.

Zobacz także: Pawłowska o atakach na kościoły i rewolucji kulturowej [WIDEO]

“Ze wstępnych informacji wiemy, że jedna z tych grup broniła wejścia do kościoła, a druga chciała ich zaatakować. Na miejscu policjanci zastali jedną grupę, gdzie jedna osoba miała uraz nogi, ale nie potrzebowała pomocy lekarza. Poszkodowany oświadczył, że dzisiaj zamierza zgłosić to całe zajście” – poinformował Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Z kolei Tomasz Kalinowski ze stowarzyszenia Marszu Niepodległości opublikował fotografie z uszkodzoną głową obrońcy kościoła z Wołomina – “Oto kolejne #OfiaryLewicy. W Wołominie chłopak ochraniający kościół został zlinczowany przez tłum, w którym obecni byli posłowie Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Zadowoleni jesteście z siebie?” – napisał.

Atak na katolickiego księdza

Oprócz wyżej wymienionych sytuacji doszło również wczoraj do ataku na księdza katolickiego w Myśliborze. Relację z tego zdarzenia opublikował radny ze Szczecina Dariusz Matecki. Informował on, że wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela został pobity pod sklepem przez jednego z protestujących.

“Grupa protestujących podczas protestu pobiła księdza wikarego z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu pod sklepem Intermarche. Nagranie z monitoringu sklepu zabezpieczyła policja” – informuje.

Udostępnił on również materiał wideo, na którym widać zajście. Jeden z napastników wyraźnie zorientował się, że poszkodowana osoba jest księdzem katolickim.

Jan Pospieszalski opublikował fotografie, gdzie widać wizerunki Strajku Kobiet na drzwiach przedszkola integracyjnego na Mokotowie. Uczęszczają do niego dzieci z zespołem Downa. Co więcej opiekujące się nimi nauczycielki były ubrane w podobny sposób jasno sugerując poparcie dla aborcji. Przerażone matki bezskutecznie zgłaszały sprawę do dyrekcji ośrodka.

“Przedszkole integracyjne na Mokotowie „Małe misie” do którego chodzą dzieci z zespołem Downa. Personel na czarno z błyskawicami na bluzkach. Zapłakane mamy niepełnosprawnych dzieci interweniowały u dyrekcji. Bez skutku” – powiadomił dziennikarz.

Na sprawę zareagowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wezwali oni do wyjaśnień kuratora oświaty.

RadioPoznań/PR24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY