Próba porwania tankowca u brytyjskich wybrzeży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot., pixabay

Trwa obława brytyjskich służb na tankowiec Nave Andromeda, z którego nadano sygnał alarmowy. Policja wraz ze służbami granicznymi otoczyła statek u wybrzeży Isle of Wight. Brytyjskie media informują o osobach nieuprawnionych, które podjęły się próby porwania liberyjskiego tankowca.

Liberyjski tankowiec “Nave Andromeda” około 10:30 rano miał zgodnie z planem zadokować w porcie Southampton. Niestety w międzyczasie doszło do próby porwania statku przewożącego cenne pokłady ropy naftowej. Na tankowcu odpalono również sygnał alarmowy, który powiadomił najbliższe służby morskie.

Zobacz także: Papież zapowiedział dzisiaj powołanie nowych kardynałów

Dzięki temu brytyjskie służby rozpoczęły natychmiastową akcje odbicia tankowca z rąk porywaczy. Obecnie trwają negocjacje brytyjskiej policji z okupującymi liberyjski statek przewozowy, wokół którego ustawiono pięciomilową strefę bezpieczeństwa.

“Jesteśmy świadomi trwającego incydentu na pokładzie statku, który znajduje się na południe od Wyspy Wight. Dalsze informacje przekażemy w najbliższym możliwym czasie” – powiedział rzecznik prasowy policji z Hampshire.

rte.ie/rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY