Ziobro interweniuje wobec skandalicznego wyroku! Chce wyższej kary dla gwałciciela i pedofila

REKLAMA

Zbigniew Ziobro złożył jako Prokurator Generalny wniosek do Sądu Najwyższego o kasację wyroku dla 30-letniego mężczyzny. W ubiegłym roku otrzymał on karę zaledwie 3 lat więzienia za gwałt na 12-letniej dziewczynce. Minister Sprawiedliwości oczekuje ponownej rozprawy oraz wyższego wyroku dla przestępcy.

Prokurator Generalny nie zgadza się z wyrokiem z dnia 12. września 2019 roku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Zbigniew Ziobro złożył, więc wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Uważa go za niewystarczający wobec uczynionego okrucieństwa oprawcy – „Uznając, iż wymierzona oskarżonemu kara jest zbyt łagodna i nieadekwatna do stopnia zawinienia i bardzo wysokiej szkodliwości społecznej, Prokuratura Rejonowa w Wołowie złożyła w tej sprawie apelację” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Zobacz także: Niepojęte okrucieństwo nad zwierzętami. W tle dziecięca pornografia

Sprawa dotyczy 30-letniego mężczyzny, który wykorzystał dobre relacje z rodzicami dwunastolatki. Podczas ich nieobecności, zgodnie z ustaleniami śledczych dopuścił się on pod groźbami słownymi i presja fizyczną gwałtu na dziewczynce.

„Jak ustalono w toku śledztwa mężczyzna wykorzystał bliską relację łączącą go z rodzicami pokrzywdzonej dziewczynki. Odwiedził ją pod nieobecność bliskich. Podczas tego spotkania, przełamując opór fizyczny oraz wypowiadając groźby wobec dziecka, doprowadził ją do odbycia z nim stosunków seksualnych, a także do poddania się innym czynnościom seksualnym” – opisuje prokuratura.

Wobec wniosku o kasacji i ponownym rozpatrzeniu sądowym Prokuratura Krajowa opiniuje, aby okrutnemu gwałcicielowi wystosować karę w postaci 7 lat pozbawienia wolności oraz zakaz zbliżania się do swojej ofiary co najmniej na 50 metrów przez okres 10 lat.

interia/pk.gov.pl

REKLAMA

Komentarze