REKLAMA

Kołodziejczak zatrzymany przez policję podczas protestu rolników!

REKLAMA

Jak podaje portal „Rolnik Info” lider AgroUnii Michał Kołodziejczak został dzisiaj zatrzymany przez policję, w trakcie trwania jednego z protestów rolniczych. Powodem aresztowania było utrudnianie strażakom gaszenie palących się opon. Chwilę później został jednak wypuszczony przez funkcjonariuszy.

Dzisiaj w całej Polsce trwają protesty rolników oraz powiązanych z rolnictwem innych branż. Nie zgadzają się oni bowiem na wprowadzenie ustawy o ochronie zwierząt, która zlikwiduje branżę futerkową, a także hodowców bydła.

Zobacz także: Zakończyło się posiedzenie rządowego zespołu. Jest komunikat

Podczas blokady drogi krajowej DK11 koło Środy Wielkopolskiej rolnicy podpalili na uboczu stos zużytych opon. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, która chciała ugasić ogień. Sytuację tą zauważył lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który wraz z grupą ludzi blokował strażakom możliwość ugaszenia pożaru.

Na sytuację zareagowała policja, która aresztowała lidera protestów i odbyła z nim rozmowę w radiowozie. Po kilkunastu minutach został on wypuszczony na wolność.

„Lider Agro Unii został zatrzymany po tym jak z grupą innych rolników próbował zablokować wóz strażacki wezwany do ugaszenia opon podpal. przez protestujących. „Nie schodźcie z barykady” mówił prowadzony do radiowozu” – relacjonował Mateusz Chłystun z radia RMF FM.  

rolnik.info

REKLAMA

Komentarze