Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu zostało przełożone! Jutro rano Sejm znów zbierze się, aby roztrzygnąc losy tzw. ustawy “covid-owej”

Dodano   0  
  Loading

Dzisiaj miało odbyć się głosowanie nad tzw. ustawą “covid-ową”, ale z powodu głosowania, w którym większość Sejmu opowiedziała się za odroczeniem obrad, marszałek Terlecki zmuszony został przerwać posiedzenie.

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od wniosku formalnego, który zaprezentował Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Większa część opozycji, jest za przełożeniem głosowania nad ustawą “Covidową”, przełożeniu również odbyłoby się wybranie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Następnie głos zabrał Robert Winniki: -“Kilka dni temu marszałek Sejmu litewskiego, powiedział o liderze akcji wyborczej Polaków na Litwie, że takich ludzi należałoby roztrzeliwać. Powiedział to bez żadnej reakcji prowadzącej wywiad dziennikarski, co więcej od kilku tygodni trwa bezprawna nagonka na mniejszość polską na Litwie”.

Zobacz także: Produkcja przemysłowa rośnie pomimo panujących restrykcji

Odroczenie posiedzenia

Marszałek Terlecki w obliczu trzech wniosków o odroczenie posiedzenia Sejmu, zdecydował się na podjęcie głosowania w tym zakresie. Głosowanie zakoczyło się sukcesem opozycji. “Jestem zmuszony przenieść głosowanie nad ustawą do jutra rana” – poinformował posłów marszałek.

Zobacz także: Aktywista społeczny Jakub Perkowski opowiada jak wyglądał okres transformacji ustrojowej [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY