Atak zagranicznego kapitału na polską branżę odzieżową! Niepewna przyszłość LPP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał od zagranicznej spółki Semper Simul Foundation wniosek ws. przejęcia kontroli nad dużą polską siecią odzieżową LPP S.A. Maltański kapitał pragnie przejąć ponad 50% udziałów w spółce, czym zagwarantuje sobie prawo jej zarządzania.

Maltański inwestor Semper Simul Foundation zamierza przejąć większościowy pakiet kontrolny w polskim potentacie odzieżowym LPP S.A., do którego należą takie marki jak Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. W tym celu wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek dotyczący przejęcia nad polską spółką.

Zobacz także: Zbiór rozwiązań w czasie pandemii. Konfederacja przedstawia #PakietDlaMedyka

“Zamierzona koncentracja dotyczy przejęcia przez Semper Simul Foundation z siedzibą w mieście Valletta, Malta, kontroli nad LPP S.A. z siedzibą w Gdańsku, poprzez pośrednie i bezpośrednie nabycie akcji dających prawo do ponad 50% głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Podmiotami bezpośrednio uczestniczącymi w zamierzonej koncentracji będą inwestor oraz spółka” – czytamy w komunikacie.

W połowie października zagraniczny inwestor zawarł ze Sky Foundation warunkową umowę, w której to Semper Simul Foundation miało otrzymać od fundacji Sky 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych spółki LPP, w zamian za uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela.

Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33% głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów.

Założona przez Marka Piechockiego (obecny prezes spółki – red.) oraz Jerzego Lubiańca firma odzieżowa zgromadziła obecnie kapitał na poziomie blisko pół miliarda zysku netto za zeszłoroczny rok. Spółka posiada 1700 punktów sprzedaży w Polsce i w ponad 20 krajach zagranicą. Przedsiębiorstwo dystrybuuje około 265 milionów sztuk odzieży na rok.

forsal

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY