Aktywista społeczny Jakub Perkowski opowiada jak wyglądał okres transformacji ustrojowej [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych był działacz społeczny Jakub Perkowski, tematem rozmowy był okres transformacji ustrojowej. “Gdy w 2015-tym roku, Komorowski publicznie ogłosił, że od 25 lat znajdujemy się w najlepszym okresie w historii Polski – nie wytrzymałem, postanowiłem wrócić do aktywności politycznej” – wyznał.

Jakub Perkowski wychowywał się w opozycyjnej wobec PRL-u rodzinie, jak sam opowiada: “Cała moja rodzina niezwykle się cieszyła, gdy w 89-tym roku pokonaliśmy komunę, tak nam się wtedy wydawało – że pokonaliśmy komunistów” – opowiada mgr. Perkowski. Gość opowiada o wielkim zaskoczeniu, miał nadzieję, że Wałęsa “puści w skarpetkach” wszystkich komunistów.

Zobacz także: Zbiór rozwiązań w czasie pandemii. Konfederacja przedstawia #PakietDlaMedyka

Polityka historyczna PRL

Gość wspomniał, że gdy był uczniem, w szkole wpajano mu marksistowskie frazesy. “W szkole wiecznie opowiadano, jak to robotnikom i chłopom dobrze się żyje” – przypomniał magister. Tworzona miała być wtedy nowa narracja, w której dawano polakom namiastkę tożsamości, patriotyzmu. Polityka historyczna w wykonaniu komunistów, była mocno antyniemiecka. W tej propagandzie, bardzo ważnym elementem było ukazanie polaków, jako dzielnych, walecznych patriotów. “Wrogiem dla komunistów wówczas, były oczywiście zachodnie Niemcy” – przyznał Perkowski.

Zobacz również: Szefowa gangu narkotykowego zostanie wydana Polsce. Słowacki sąd odrzucił wniosek o azyl polityczny

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY