Przestrzeganie reguł sanitarnych warunkiem otrzymania dofinansowania od państwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zgodnie z uzyskanymi przez “Polsat News” informacjami w kolejnej ustawie o walce z kryzysem gospodarczym znajdzie się przepis regulujący działanie dofinansowania. Przedsiębiorstwa, które w trakcie epidemii łamały przepisy sanitarne nie otrzymają wsparcia od rządu.

We wtorek do Sejmu ma trafić kolejny projekt tzw. tarczy kryzysowej, uwzględniający poprawki do ustawy. Uderzą one przede wszystkim w przedsiębiorców nie spełniających określonych przez parlament wymogów sanitarnych. Podmioty gospodarcze, które w okresie epidemii otrzymywały kary za działalność, wymijanie przepisów czy też nieprzestrzeganie zasad sanitarnych nie otrzymają funduszy.

Zobacz także: Ordo Iuris ostrzega! Gender w sporcie. Projekt rezolucji ONZ dyskryminuje kobiety

Aby ukrócić proceder ratowania własnych biznesów, politycy z Prawa i Sprawiedliwości, chcą zmusić przedsiębiorców do radykalnego przestrzegania zasad sanitarnych.

Jak przewiduje Polski Fundusz Rozwoju, z tarczy finansowej skorzystało obecnie ponad 345 tysięcy firm. Łączna wartość pomocy jakiej rząd udzielił rodzimemu oraz zagranicznemu biznesowi wynosi 60,5 miliarda złotych. Najwięcej otrzymywały większe branże, które mogły liczyć na dofinansowanie w kilku milionach złotych. Rząd zapowiedział wprowadzanie kolejnych poprawek do ustawy.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY