Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej odpowiada na głos Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Kilka dni temu posłowie oraz działacze Konfederacji podwyższali temat odwiedzin noworodków przez ich rodziców. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej odpowiada na głos wielu matek i ojców.

Po wielu głośnych wypowiedziach ekspertów, polityków Konfederacji oraz samych rodziców Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej postanowiło odpowiedzieć na problem odwiedzin dzieci na oddziałach noworodkowych.

Zobacz także: Rzecznik rządu: Dworczyk odpowiada za budowę szpitala polowego na Narodowym

“Nie możemy udawać rozdzielenia matek od dzieci, szczególnie wcześniaków. Chcemy pokazać w jaki sposób można rozwiązywać te problemy dbając o wysoki poziom bezpieczeństwa” – powiedziała wiceminister Barbara Socha.

“Apelujemy do dyrektorów szpitali, lekarzy, ordynatorów oddziałów noworodkowych o zapewnienia matkom możliwości opieki nad dziećmi. Aby potraktować rodzica nie jako osobę odwiedzającą, ale jako członka zespołu terapeutycznego” – dodała.

Z kolei docent Aleksandra Wesołowska podkreśliła psychologiczny aspekt relacji na linii matka-dziecko – “Jest możliwe wprowadzić takie zasady na oddziałach noworodkowych w Polsce, które umożliwią rodzicom, a zwłaszcza matce na widywanie z dzieckiem, zwłaszcza karmienie mlekiem matki. Ma ono odpowiednie wartości wzmacniające odporność dziecka” – mówiła.

MRiPS/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY