Konstanty Radziwiłł o walce z epidemią. “Jak na razie, idzie nam to całkiem nieźle”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Musimy solidnie przygotować Polskę, polską służbę zdrowia, całą administrację, gospodarkę i życie społeczne. I tym się zajmujemy. Na spokojnie, chociaż z ogromnym wysiłkiem i determinacją – powiedział Konstanty Radziwiłł na antenie TVP Info. Wojewoda mazowiecki dodał, że “jak na razie, idzie nam to całkiem nieźle”.

W niedzielę na antenie TVP Info wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł odniósł się do sytuacji epidemicznej w Polsce. – Mam wrażenie, że obok ogromnego wysiłku, jaki podejmuje polska administracja, rząd, również jednostki samorządu terytorialnego w walce z epidemią, mamy trochę taką równoległą rzeczywistość polityków, którzy zupełnie się pogubili, negują wszystkie możliwe wysiłki, nic im się nie podoba – powiedział. Jak dodał, wszyscy, którzy próbują snuć przewidywania o przyszłości, jego zdaniem, “ryzykują śmieszność”. Podkreślił, że musimy być przygotowany na różne scenariusze.

Musimy solidnie przygotować Polskę, polską służbę zdrowia, całą administrację, gospodarkę i życie społeczne. I tym się zajmujemy. Na spokojnie, chociaż z ogromnym wysiłkiem i determinacją – powiedział Konstanty Radziwiłł. Były minister zdrowia zaznaczył, że pandemia jest zaskoczeniem dla całego świata, dlatego “ci, którzy mówią, że ‘trzeba było’, ‘a przecież’, ‘a wiedzieliśmy’, po prostu manipulują opinią publiczną”.

Idzie nam całkiem nieźle”

Wojewoda mazowiecki podkreślił, że “jak na razie, idzie nam to całkiem nieźle”. – Wskaźnikiem ostatecznym jest najprzykrzejszy i najbardziej dramatyczny – liczba, tych którzy zmarli z powodu zakażeń. Polska w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej – nie mówię nawet o Szwecji, gdzie liczba zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców jest ośmiokrotnie większa niż w Polsce, wypadamy cały czas nieco lepiej – stwierdził.

Źródło: gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY