Wideorelacja z konferencji naukowej – “W poszukiwaniu dobra wspólnego Polaków” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @ruchnarodowy.net

W dniach 19-20 września na Górze Świętej Anny odbyła się druga konferencja naukowa organizowana przez Fundację Piastowską. Inicjatorem tego wydarzenia od początku jest poseł Krzysztof Tuduj. Tegoroczna edycja odbyła się z inicjatywy posła Krzysztofa Tuduja pod nazwą “W poszukiwaniu dobra wspólnego Polaków”.

Konferencja odbyła się w kompleksie klasztornym na Górze Świętej Anny regionie Śląska Opolskiego. Po raz kolejny organizatorzy z Fundacji Piastowskiej, a także inicjator tego wydarzenia poseł Krzysztof Tuduj z Ruchu Narodowego zaprosili grupę prelegentów.

Zobacz także: WIELKI PROTEST ROLNIKÓW! Warszawa zablokowana, tłumy na ulicach, olbrzymi sprzeciw wobec ustawy PiS [NA ŻYWO!]

W czasie trwania konferencji w dniach 19 i 20 września swoje przemyślenia i spostrzeżenia na otaczający nas świat przedstawiło czternaście osób ze świata nauki i kościoła.

“Wśród poruszanych tematów niezwykle burzliwe dyskusje wywołała m.in. tematyka sytuacji polskiej wsi, zagrożeń jakie niosą dla Polski idee Zrównoważonego Rozwoju i Europejskiego Zielonego Ładu, kwestie polityki Polski wobec Ukrainy, analiza porównawcza chrześcijańskiego i islamskiego fundamentalizmu oraz kwestia sytuacji w jakiej znajduje się obecnie polski system opieki zdrowotnej” – czytamy na stronie Ruchu Narodowego.

Wykłady zarejestrowane przez kamery Mediów Narodowych:

  1. “Czy polska wieś jest dzisiaj polska?” – mgr Andrzej Moroz.

2. “Rola ustroju politycznego i prawa pozytywnego w doktrynach papieskich przełomu XIX i XX w.” – dr Piotr Zamelski.

3. “Polityka pro-społeczna, a socjalizm. Wymogi prawa naturalnego a dorobek chrześcijaństwa” – dr Wojciech Golonka.

4. “Wybrane zagadnienia teorii pieniądza oraz prawnych regulacji dotyczących pieniądza po 1918 r.” – dr Andrzej Fąk.

5. “Idee Zrównoważonego Rozwoju i Europejskiego Zielonego Ładu jako egzystencjalne zagrożenia dla Polski” – dr Krzysztof Knyzewski.

6. “Jak wspierać małżeństwo i rodzinę” – ks. prof. dr hab. Ryszard Sztychmiler.

7. “Pułapka ukraińska polityki polskiej. Historia i współczesność niebezpiecznej mitomanii” – dr hab. Włodzimierz Osadczy.

8. “Dwa odmienne światy – fundamentalizm w chrześcijaństwie i islamie. W poszukiwaniu dialogu i dobra wspólnego” – dr Tomasz Michalczak.

9. “Komunikaty w partii i komunikaty partii” – mgr Piotr Moroz.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY