Kolejne zatrzymania osób powiązanych z byłym senatorem oskarżonego o korupcję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś rano o przeprowadzonych w ostatnim czasie aresztowaniach dokonanych na osobach powiązanych z byłym senatorem. Mężczyźni w zamian za przysługę przy przejęciu krakowskiej kamienicy mieli otrzymać ponad milion złotych.

W dalszym ciągu trwa postępowanie w sprawie byłego senatora Stanisława K. posądzonego o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przysługi, powołując się na swoje stanowisko oraz wykorzystując swoje wpływy w instytucjach państwowych. Śledztwo prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne z krakowskiej delegatury przy współpracy z Prokuraturą Regionalną w Katowicach.

Zobacz także: Tusk o zatrzymaniu Giertycha: Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam

Centralne Biuro Antykorupcyjne wystosowało dziś rano komunikat o zatrzymaniu dwóch podejrzanych o współpracę ze Stanisławem K. mężczyzn. Mają być oni zamieszani w kupno krakowskiej kamienicy w zamian za korzyść finansową.

“Kontynuując czynności w tej sprawie agenci CBA zatrzymali  w Krakowie kolejne dwie osoby, w tym Marcina K. radcę prawnego związanego z Biurem Senatorskim byłego senatora Stanisława K. oraz przedsiębiorcę Andrzeja K. Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa” – czytamy w komunikacie.

“W zamian za ,,przysługę” uzyskali obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych. Ustalenia procesowe wskazują, że zatrzymani powoływali się w związku z tym na wpływy m.in. u senatora Stanisława K. oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości” – informuje dalej CBA.

cba/onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY