Tusk o zatrzymaniu Giertycha: Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/Mateusz Włodarczyk

Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam – napisał w czwartek b. premier Donald Tusk odnosząc się do zatrzymania przez CBA Romana Giertycha i nawiązując do swej wcześniejszej opinii, że “Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter” i władza mu tego nie daruje.

“Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam” – napisał Tusk na Twitterze, dołączając swój twitterowy wpis z lutego br., w którym stwierdził: “Roman Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter i broniąc jej oponentów. Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego. Możemy się z nim różnić, ale w tej sprawie bądźmy z nim solidarni”.

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała w czwartek Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Na polecenie śledczych CBA zatrzymało grupę osób w związku ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. Wśród zatrzymanych jest też biznesmen Ryszard K. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani mają usłyszeć zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014.

Sam Giertych – adwokat, a w przeszłości polityk, poseł, wicepremier i minister edukacji w rządzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona (2006-2007) – napisał na Twitterze, że został zatrzymany “pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki”. “Skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” – napisał Giertych.

Źródło: dziennik.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY