Koronawirus. Nowe restrykcje dotyczące siłowni i basenów. Trwa szaleństwo restrykcji!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd przedstawił nowe restrykcje. Obostrzenia wchodzą w życie 17 października. Czy baseny i siłownie będą otwarte?

Zgodnie z przewidywaniami z początkiem jesieni uderzyła druga fala pandemii koronawirusa. Rząd mimo to nie spodziewał się tak dużego wzrostu zachorowań, mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Dobowa liczba zachorowań przez ostatnią dobę wzrosła o 1,5 tys. osób. Ministerstwo Zdrowia 15 października podało, że liczba zdiagnozowanych pacjentów z pozytywnym testem na koronawirusa to 8099 osób, co jest dotychczasowym rekordem. W kwarantannie przebywa już 296 tys. osób.

W związku z lawinowym wzrostem zachorowań rząd 15 października przedstawił nowe obostrzenia. Restrykcje w życie wchodzą w sobotę 17 października. Zdecydowano się też objąć kolejne powiaty strefą czerwoną. Łącznie należeć będą do niej 152 powiaty w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Siłownie i baseny w strefie żółtej i czerwonej

Rozprzestrzeniająca się szybko w Polsce epidemia Sars-CoV-2 zmusiło rząd do podjęcia radykalnych działań w kwestii sportu. W strefie czerwonej i strefie żółtej od soboty 17 października zamknięte będą siłownie, baseny i aquaparki. 

Ograniczono także publiczność na wydarzeniach sportowych. Wszystkie tego rodzaju imprezy będą musiały obyć się zupełnie bez kibiców. 

Restrykcje w strefie czerwonej i żółtej

Rząd wprowadza restrykcje w każdej dziedzinie życia. Ograniczona będzie liczba osób w pojazdach transportu zbiorowego. Restauracje w całym kraju mogą być otwarte dla klientów tylko od 6 do 21. W strefie czerwonej zakazano organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych, w żółtej liczba gości nie może być większa niż 20 osób i będzie trzeba obyć się bez zabaw tanecznych. 

Źródło: gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY