Kaczyński: “Ardanowski ostatnio zachowuje się irracjonalnie”

Dodano   0  
  Loading

/ fot. Wikimedia commons

Gazeta Polska przeprowadziła obszerny wywiad z nowym wicepremierem. Jarosław Kaczyński nie spodziewał się, jego zdaniem tak irracjonalnego podejścia do “Piątki dla zwierząt” byłego ministra rolnictwa. Skomentował także obecną sytuację w Zjednoczonej Prawicy oraz zapowiedział zmiany w Prawie i Sprawiedliwości.

Wicepremier Jarosław Kaczyński udzielił obszernego wywiadu dla “Gazety Polskiej”, w którym to poruszył kilka bieżących tematów życia społeczno-politycznego. Wyraził on przekonanie, że niedawny kryzys w Zjednoczonej Prawicy jest czymś normalnym. Ze spokojem podchodzi do dalszej współpracy politycznej ze Zbigniewem Ziobro oraz Jarosławem Gowinem.

Zobacz także: Andrusiewicz: „Do noszenia maseczek musi nas zmuszać policja”

“I choć oceniam kryzys jako bardzo poważny, to tak samo oceniam także podpisane między nami porozumienie. Nie powiem dziś, że Zjednoczona Prawica na 100 proc. dotrwa do końca kadencji, bo w polityce nic nie jest na 100 proc. Ale jestem dobrej myśli, naprawdę dobrej” – powiedział minister “bez teki” w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zapowiedział również przeprowadzenie zmian w samym zarządzaniu Prawem i Sprawiedliwością jak i również obranie nowego kierunku działań – “Wszystko jest dynamiczne, tym bardziej, że Prawo i Sprawiedliwość jest dziś na etapie pewnych zmian – bez wątpienia wywołają one emocje, ale też w moim najgłębszym przekonaniu są konieczne, byśmy mogli utrzymać władzę po 2023 r. To jest w naszym zasięgu” – ocenił współpracę z Solidarną Polską oraz Porozumieniem.

Koordynator Bezpieczeństwa i Obronności, a także sprawa z Ardanowskim

Jarosław Kaczyński nakreślił swoje zadanie jako szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Obronności – “Na pewno uruchomię mechanizm koordynacji działań w obszarach, które dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa kraju. To oczywiście zadanie nie na tydzień czy dwa. Ten proces potrwa znacznie dużej. Teraz natomiast sprawą priorytetową jest epidemia i na tym przede wszystkim koncentrujemy swoją uwagę” – podkreślił wicepremier.

“Patrząc na wystąpienia byłego ministra rolnictwa, mogę tylko powiedzieć, iż oceniam je właśnie w kategoriach zachowań raczej irracjonalnych, ale też mam nadzieję, że to tylko przejściowy nastrój. Rzeczywiście nałożyły się dwie sprawy – dymisja i tzw. piątka dla zwierząt. Proszę pamiętać, iż wiele lat temu pan Ardanowski głosował przeciwko zakazowi uboju rytualnego” – przypomniał Kaczyński, przytaczając zarówno słowa byłego ministra rolnictwa o nierozbijaniu koalicji.

Skomentował także, sprawę tzw. “Piątki dla zwierząt” własnego autorstwa, która wzburza ogromne emocje wśród rolników, producentów drobiu i hodowców, a także wśród reszty społeczeństwa – “Zadeklarowaliśmy także wyłączenie zakazu uboju rytualnego drobiu, a to był ten element, który gospodarczo mógł budzić najwięcej wątpliwości. Będzie również dopracowana kwestia rekompensat. Chcę bardzo jasno podkreślić – nie mamy zamiaru nikogo krzywdzić, zachowywać się nie fair wobec jakichś grup rolników, ale też nie ustąpimy z działań mających na celu wzmocnienie troski o dobrostan zwierząt, humanitarne ich traktowanie” – mówił.

onet/gpc

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY