Wypadek ze skutkiem śmiertelnym polskiego busa w Niemczech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister infrastruktury

Minister infrastruktury ma złe wieści dla kierowców / fot. Wikimedia Commons

Niemieckie media poinformowały o tragicznym wypadku na autostradzie A1 przebiegającej przez miejscowość Wildeshausen, gdzie doszło do zdarzenia. Jadący z dużą prędkością bus na polskich tablicach rejestracyjnych uderzył w tył samochodu ciężarowego. W wypadku zginęli wszyscy pasażerowie pojazdu, natomiast kierowca ciężarówki nie ucierpiał w zdarzeniu.

Na niemieckiej autostradzie A1 miał miejsce tragiczny wypadek ze skutkiem śmiertelnym dla podróżujących busem poruszającego się na polskich tablicach rejestracyjnych. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Wildeshausen, w jej północno-zachodniej części.

Zobacz także: Zaskakujący ruch Francuzów. Macron ogłosił walkę z fanatykami religijnymi

Przybyła nie miejscu policja oraz służby ratunkowe zobaczyli całkowicie zmiażdżony bus, sugerujące nadmierną prędkość poruszania się polskiego pojazdu. Śledczy nie wykryli również drogi hamowania, co wskazywałoby na uderzenie w pojazd ciężarowy z zaskoczenia.

Kierowca ciężarówki nie ucierpiał w tym wypadku, natomiast podróżujący busem nie mieli szans na przeżycie. Lokalne media podają, ze w wypadku zginęło czterech mężczyzn oraz jedna kobieta w przedziale wiekowym 27-50 lat.

Warto nadmienić, że na tym odcinku autostrady odbywają się roboty drogowe, co zwiększa ryzyko wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

interia/sat1regional

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY