Przedsiębiorcy przeciwko wzrostowi opodatkowania spółek komandytowych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na konferencji prasowej Konfederacji, zjawili się przeciwnicy ostatnich propozycji rządu, odnośnie podwójnego opodatkowania spółek komandytowychprzedsiębiorcy. Przekonywali, że taka forma prowadzenia działaności straci sens.

“Dzisiaj w sejmie ma przejść ustawa o zmianie opodatkowania dla spółek komandytowych” – poinformował Krzysztof Bosak. Zmiana ma być na tyle dotkliwa, że doprowadzi do zaniku sensu prowadzenia działaności gospodarczej w takiej formie prawnej. Opodatkowanie spółek CIT-em, zmniejszyć ma konkurencyjność polskich firm na arenie międzynarodowej, a także przeszkodzić w otrzymaniu tarczy finansowej. Według posła, najwięcej stracić ma branża budowlana, motoryzacyjna, usługi oraz handel.

Zobacz także: Ważne pytania, odnośnie umowy wojskowej pomiędzy Polską a USA [WIDEO]

Apel polskich przedsiębiorców

Właściciel jednej z hut szkła niedaleko Leszna twierdzi, że spółki komandytowe do tej pory pozwalały rozwijać się firmie. Nadchodzące zmiany, mają pokrzyżować wiele inwestycji w jego przedsiębiorstwie, planowanych na wiele lat wcześniej. “Chciałbym zwrócić się do posłów, że każda osoba, która nie sprzeciwi się temu głosowaniu, przyczyni się do natychmiastowego upadku wielu polskich firm” – powiedział Łukasz Busz. Artur Rutkowiak, reprezentujący branże transportową z Poznania wyznał, że jego branże spotkały ostatnio same nieszczęścia. ” Obroty mojej firmy spadły o 40%” – wyznał przedsiębiorca. Jako przyczyny spadków, wymienił pandemię koronawirusa, nowe przepisy unijne (powodujące zwiększenie kosztów pracy o ok. 10 procent), wprowadzenie ustawy “futerkowej”, oraz nadchodzące opodatkowanie spółek komandytowych. Całość konferencji znajduje się poniżej.

Zobacz także: Nowy pakt o migracji i azylu. Co szykuje dla Polaków rząd PiS?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY