Posłowie Konfederacji mówią “STOP” rozdzielaniu rodziców od noworodków! “Żądamy odwiedzin w szpitalach!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po południu miała miejsce konferencja prasowa, na której posłowie Konfederacji w osobie Roberta Winnickiego oraz Jakuba Kuleszy przedstawili problemy rodziców noworodków w czasach epidemii koronawisrusa. Zaapelowali oni do polityków oraz Ministerstwa Zdrowia, aby zaprzestano praktyk rozdzielania rodziców od swoich pociech.

Posłowie Konfederacji oprócz wcześniejszej konferencji prasowej, gdzie omawiano plany rządu na temat wprowadzenia nowych podatków, które zniszczą spółki komandytowe, zorganizowali również kolejna w sprawie medycyny okołoporodowej. W wyniku zaproponowanych zmian podatkowych ucierpieć mają przedsiębiorcy różnych branż, inwestorzy, czy też usługodawcy.

Zobacz także: Rzecznik rządu o Przemysławie Czarnku: Dajmy się wykazać nowemu ministrowi

“Chcieliśmy zaapelować o zaprzestanie rozdzielania dzieci wcześniej urodzonych oraz tych z intensywnej terapii od ich rodziców. Jesteśmy świadomi strasznej sytuacji, gdzie matka z Łodzi nie zostaje dopuszczona do swojego umierającego dziecka. Rodzice nie mieli szansy pożegnać się z dzieckiem pomimo, że oboje mieli negatywne wyniki w testach na COVID-19” – opisywała Julia Polakowska z Konfederacji.

Apel skierowany jest w szczególności w stronę niektórych szpitali, gdzie dochodzi do nadużyć związanych z koronawirusem oraz nieuporządkowaniem systemu opieki zdrowotnej przez Ministerstwo Zdrowia.

Na przykładzie kilku szpitali, które wykorzystują fakt epidemii do wykorzystywania i poniżania obywateli i pacjentów – “Niektóre szpitale wykorzystują epidemię do łamania praw pacjenta. Lekceważona jest kwestia związana ze stresem oraz z depresją poporodową” – wyjaśnił poseł Jakub Kulesza.

https://www.facebook.com/394579780586632/videos/457862961855859/

Z kolei poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego na swoim prywatnym przykładzie podkreślił jak ważne jest dla rozwoju dziecka oraz zdrowia psychicznego rodziców ich bezpośrednia bliskość zaraz po urodzeniu.

Politycy koła poselskiego Konfederacji poinformowali również o tym, iż zamierzają przeprowadzać interwencje poselskie na terenie szpitali, gdzie dochodzi do łamania praw pacjentów, a także zorganizowana zostanie specjalna komisja, podczas której wraz z organizacjami pozarządowymi zostanie przedyskutowana kwestia naruszeń kierownictwa szpitali.

konfederacjatv

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY