Zarzuty dla nieodpowiedzialnych rodziców. Zostawili dziecko na balkonie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

W nocy z piątku na sobotę policjant z Biłgoraja zmuszony był do akcji ratowniczej 3-letniej dziewczynki. Nieodpowiedzialni rodzice zostawili ją na balkonie. Po wyważeniu drzwi zatrzymano sprawców zdarzenia, a alkomat wykazał ich nietrzeźwość. Usłyszeli już oni zarzuty o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia za co grozi im do 5 lat więzienia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, podczas którego interweniować musiała biłgorajska policja. Sąsiedzi jednego z mieszkań zauważyli płaczącą 3-letnią dziewczynkę, która wisiała na balkonie trzymając się balustrady. Do natychmiastowej pomocy ruszył jeden z funkcjonariuszy, który wspiął się po rynnie na drugie piętro.

Zobacz także: Michalkiewicz: „Losy rządu dobrej zmiany wiszą na cienkiej nitce amerykańskiego poparcia” [WIDEO]

Do akcji wkroczyli również strażacy, którzy zostali zmuszeni do wyważenia drzwi mieszkania. Na miejscu policjanci dokonali wizji oraz dokonali zatrzymania dwójki rodziców. 22-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna byli w momencie zatrzymania mocno pod wpływem alkoholu.

Dziewczynka trafiła natomiast do pobliskiego szpitala, gdzie dokonano oględzin ciała. Lekarze nie stwierdzili żadnych urazów, poza wychłodzeniem dziecka.

Rodziców dziewczynki wypuszczono z aresztu i założono policyjny dozór. Trwa oczekiwanie na proces sądowy. Zatrzymanym przedstawiono również wstępne zarzuty o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY