Pod naciskiem Brukseli, rząd zdradził polskie górnictwo. Winnicki: “Za polityką Unii Europejskiej, stoi francuskie lobby atomowe” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłowie Winnicki oraz Wilk zebrali się, aby wezwać do obrony polskiej energetyki, która ma być niszczona przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Według posłów, to celowe działanie, dążące do nieopłacalności oraz zaprzestania wydobywania węgla.

Robert Winnicki przypomniał, że od 30 lat wszystkie rządy działały w podobny sposób. Sposób, który można smiało nazwać dywersją, sabotażem polskiej energetyki. Spółki skarbu państwa działające w tej branży miały stać się celem politycznych zagrywek, rozdawania i mnożenia posad, a co najgorsze – pasożytowania na polskim węglu, osłabiające polski interes narodowy. Według polityka, gdy dochodzi do kryzysu, rząd zamiata wszystko pod dywan i zamyka kopalnie. Oliwy do ognia ma dolewać polityka klimatyczna Unii Europejskiej, polityka wspierana przez francuskie lobby atomowe oraz niemieckie lobby wiatrakowe.

Zobacz także: „Jadwiga Nielojalna”. Emilewicz opuszcza Jaroslawa Gowina, będzie teraz wspierać „jedność” w Zjednoczonej Prawicy

Porozumienie z Brukselą to zdrada polskiego górnictwa

“Rząd, który ugina się przed brukselską polityką, to nie tylko zdrada polskiego interesu narodowego, to również kolejne podwyżki cen prądu” – zapowiedział poseł. Według Winnickiego, za tragedie polskiego górnictwa, odpowiadają również związki zawodowe. Mają one być poukładane z rządem,za pomocą ich rąk, miałyby być odbywane zamykania kopalń.

Zobacz także: Radosław Sikorski o zmianach w Zjednoczonej Prawicy:”Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem”

Powinniśmy przekształcać węgiel w wodór

Mecenas Jacek Wilk, namawiał do korzystania z najnowszych technologi przetwarzania węgla: “jest wiele technologii przetwarzania węgla, jedną z takich metod jest przetwarzanie węgla w wodór, to jest przyszłość” – zaznaczył. Przekształcanie węgla w wodór ma być również jedną z najczystrzych metod pozyskiwania energii, z jednej tony węgla można wyprodukować około 400-tu metrów sześciennych wodoru. Całość konferencji, znajduje się poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY