Borys Budka i Rafał Trzaskowski kreślą wizję państwa rządzonego przez Platformę Obywatelską. Trzaskowski chce skończyć z totalną opozycją!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Rafał Trzaskowski i Borys Budka przemawiali w sobotę na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący tej formacji przedstawił główne idee, jakie będą przyświecały w przyszłości rzeczonemu ugrupowaniu.W podobnym tonie wypowiadał się prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski. Niedawny rywal Andrzeja Dudy akcentował, iż należy zamknąć rozdział totalnej opozycji. Krótkie przemówienie wygłosił także marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Borys Budka podczas posiedzenia rady krajowej Platformy Obywatelskiej snuł wizję państwa, rządzonego przez tę formację. Do głosu doszli także inni prominentni politycy PO, jak chociażby Rafał Trzaskowski czy Tomasz Grodzki.

Trzaskowski zapowiada koniec totalnej opozycji

Lider PO Borys Budka w swym przemówieniu zawarł najważniejsze hasła, jakimi będzie kierowała się w przyszłości Platforma Obywatelska. Przewodniczący zaznaczył, iż należy odbudować Polskę po rządach Zjednoczonej Prawicy. Polityk artykułował, że działania PO będą opierały się na trzech filarach: jawności niezależności i partnerstwie. Budka wielokrotnie atakował Prawo i Sprawiedliwość. Według jego słów, PIS zagrabił spółki skarbu państwa i zniszczył wiele instytucji. Szef PO zadeklarował także, iż Platforma rozdzieli funkcję Prokuratora Generalnego oraz Ministra Sprawiedliwości.

Budka stwierdził, że“po stronie opozycji nie ma wrogów, ale są za to przyjaciele”. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skrytykował natomiast hasło, które wiele lat temu sformułował były lider PO Grzegorz Schetyna:-Koniec opozycji totalnej.Musimy mieć konkretne propozycje,musimy przestać zajmować się samymi sobą, musimy iść do przodu-zaopiniował Trzaskowski.

Wprost

Czytaj także: Ostra dyskusja Andrzeja Dudy i Marka Borowskiego. Poszło o fałszywą grafikę

Czytaj także: Radosław Sikorski o zmianach w Zjednoczonej Prawicy:” Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem”

Zobacz także: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego:” Sprawa robi się pilna”

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY